Zapaśnicy Górnika Łęczna najlepsi

Krystian Brzozowski i Maksymilian Witek zdobyli złote medale mistrzostw Polski w zapasach w stylu wolnym, a reprezentowany przez nich Górnik Łęczna był najlepszy w klasyfikacji klubów. Mistrzynią polski została Monika Maj z Cementu-Gryf Chełm

Podczas mistrzostw rozegranych w Łodzi Krystian Brzozowski (czwarty zawodnik Olimpiady w Atenach) w finale kategorii 74 kg pokonał Łukasza Wiechnę z Orła Namysłów. Piąte miejsce w tej wadze zdobył kolega klubowy Brzozowskiego Artur Szeremeta. W wadze 120 kg łęcznianin Maksymilian Witek został mistrzem pokonując Michała Stanisławskiego (Gwardia Warszawa).

Medale dla Górnika Łęczna wywalczyli także: srebrny - Marcin Marcinkiewicz w kategorii 84 kg, brązowe - Sylwester Wojtak (55 kg) i Paweł Knap (60 kg)

Dwa medale przywiozły z Łodzi zawodniczki Cementu-Gryfu Chełm. Mistrzynią została Monika Maj, która pokonała w finale w wadze 67 kg Benitę Zarzecką (ZTA Zgierz). W tej samej kategorii trzecie miejsce zajęła inna chełmianka - Anna Brzezicka. W wadze 55 kg brązowy medal zdobyła Dominika Rozenbajger z Cementu-Gryfu.

W klasyfikacji klubów najlepszy wśród mężczyzn był Górnik Łęczna przed Grunwaldem Poznań i Budowlanymi Łódź. Zawodniczki Cementu-Gryfu zostały sklasyfikowane na czwartym miejscu. Sukcesy Górnika dały także Lubelszczyźnie pierwsze miejsce w rankingu województw. Wśród pań nasze województwo zajęło piąte miejsce.