Słabe występy wielkopolskich florecistów w Pucharze Świata

Żaden z czwórki wielkopolskich florecistów nie odegrał poważniejszej roli w turnieju Pucharu Świata "Loewe von Bonn". W Salzburgu słabo spisała się również Małgorzata Wojtkowiak

Pogromcą naszych zawodników okazał się Rosjanin Jurij Mołczan - w 1/32 finału po zaciętym boju pokonał 8:7 Sławomira Mocka (IKS Leszno), a w następnej rundzie rozgromił 15:2 Andrzeja Witkowskiego z Warty Poznań. W pierwszej rundzie przegrał również inny florecista z Dolnej Wildy Tomasz Ciepły (przegrał w 1/32 finału z Lorenzo Mammim 12:15), a Mateusz Witkowski nie przebrnął nawet przez eliminacje. Ostatecznie Andrzej Witkowski zajął 31. miejsce, Ciepły był 38., Mocek 53., a Mateusz Witkowski - 113.

W rywalizacji florecistek znów słabo spisała się Małgorzata Wojtkowiak. W Salzburgu poznanianka, podobnie jak rok temu, nie zdołała awansować nawet do 1/16 finału. W pierwszej rundzie uległa bowiem Niemce Roxane Merkl i skończyła zawody dopiero na 36. miejscu.