25 kolejka trzeciej ligi. Bramki Jóźwiaka i Jarzębowskiego

Odsunięci od pierwszej drużyny Legii Marek Jóźwiak i Tomasz Jarzębowski strzelili gole w wygranym 3:1 meczu z Okęciem Warszawa. Pierwszy mecz w tej rundzie przegrał wicelider Znicz Pruszków

Dawno już nie było tak słabego weekendu w wykonaniu drużyn naszego regionu. Punkty udało się wywalczyć jedynie w derbach Warszawy, w których rezerwy Legii pokonały Okęcie. Goście bronili się tylko przez pół godziny. Jako pierwszy trafił głową do ich bramki po rzucie wolnym Marek Jóźwiak (piłka odbiła się jeszcze od słupka). Kilkadziesiąt sekund później po składnej akcji z Dariuszem Zjawińskim wynik podwyższył Maciej Korzym, a zaraz po przerwie trafienie zaliczył także Tomasz Jarzębowski. Czy to pomoże mu w negocjacjach z władzami klubu w sprawie pozostania na Łazienkowskiej? Jarzębowski zdobył gola już w drugim z rzędu meczu rezerw...

Okęcie tymczasem znów strzeliło honorowego gola, ale biednemu i tak wiatr w oczy. Piłkarskie władze zdecydowały o przyznaniu walkowera za mecz z OKS 1945 Olsztyn, do którego warszawiacy nie przystąpili - z powodu choroby Papieża...

Niecodziennego wyczynu dokonali gracze Mazowsza i Znicza, którzy zgodnie przegrywali na wyjazdach 1:3. Grójczanie grali z przewagą jednego zawodnika już od 13. minuty po tym, jak drugą żółtą kartkę zobaczył Mariusz Marczak. Mimo to po dwóch prostych błędach defensywy stracili dwa gole i większą ochotę do gry. Jak słychać w Grójcu, niektórym piłkarzom już od jakiegoś czasu nie zależy na dobrych wynikach Mazowsza, które po porażkach z Ceramiką oraz ŁKS wypadło raczej z walki o awans. Jakby tego było mało, pojawiła się groźba... degradacji! Grójczanie mają nad pierwszym miejscem gwarantującym pozostanie w lidze tylko trzy punkty przewagi. Na nic zdał się kontaktowy gol Andrzeja Stretowicza zdobyty tuż przed przerwą, bo po niej znów na boisku dominowali gospodarze.

Podobnie było na stadionie Mlekovity. Pruszkowianie dali sobie strzelić gola już w... 30. sekundzie! Wyrównanie padło chwilę po zmianie stron, ale potem trafiali znów tylko rywale. Idący dotąd jak burza Znicz po dwóch remisach przerwał trwającą 12 meczów serię bez porażki i oddalił się od lidera. Zespół Krzysztofa Chrobaka ma jednak w zanadrzu zaległe spotkanie z Ceramiką i tym samym szansę na zrównanie się z Drwęcą. Tyle że po zwycięstwie nad Gwardią to Ceramika zrównała się tymczasem punktami ze Zniczem.

Gwardia miała bronić się przed spadkiem i wydłużeniem serii porażek, która rozpoczęła się po pięciu z rzędu zwycięstwach. Warszawiacy, którzy nie stracili w tym czasie żadnej bramki, przegrali najpierw z Mazowszem, potem ze Stalą, a teraz zostali rozbici w Paradyżu, gdzie do przerwy... prowadzili po strzale głową Piotra Jaczewskiego. To, co wydarzyło się w drugiej części spotkania, trudno rozsądnie wytłumaczyć. Gospodarze trafiali do stołecznej bramki niemal za każdym razem, gdy się do niej zbliżyli. W ciągu niecałych 20 minut goście dali sobie strzelić pięć bramek i znów osunęli się w tabeli. Za Gwardią są tylko Okęcie i Legionovia, która nie wygrała od 13. spotkań.

LEGIA II WARSZAWA - OKĘCIE WARSZAWA 3:1 (2:0): Jóźwiak (27.), Korzym (29.), Jarzębowski (50.) - Adamczyk (63.). Legia II: Fabiański - Starowicz, Jóźwiak, Rosłoń, Gnoiński - Garlej, Jarzębowski Ż , Kowalski, Fedoruk (87. Jeż) - Zjawiński (60. Wróblewski), Korzym (60. Babuśka). Okęcie: Malicki - Jeliński Ż , Goryszewski Ż , Grzelak - Lendzion, Bartkiewicz, Adamczyk, Grochowski, Jakóbiak - Biechoński (80. Kowalski) - Jankowski.

MLEKOVITA WYSOKIE MAZOWIECKIE - ZNICZ PRUSZKÓW 3:1 (1:0). Marzec (1.), Czyżyk (49.), Jakuszewski (60). - Pulkowski (46.). Znicz: Pazdan - Kokosiński, Stawicki, Piotrowski, Herman - Zubrzycki (55. Majewski), Kółkiewicz, Pulkowski Ż , Wiśniewski (46. Chałas), Kapela, Chi-Fon (65. Komorowski).

ŁKS ŁOMŻA - MAZOWSZE GRÓJEC 3:1 (2:1): Chioma (25.), Bałecki (41.), Tyczkowski (81.) - Stretowicz (45.). Mazowsze: Osiński - Sztobryn Ż , Kupiec, Gołowicz Ż , Korkuć - Czpak, Cieśla (83. Chmielewski), Więckowski 65. Starczewski), Solecki - Stretowicz, Tataj (83. Petasz).

CERAMIKA PARADYŻ - GWARDIA WARSZAWA 5:1 (0:1): Żarczyński (56.), Osiński (63., 71.), Pietrzak (74.), Kubiak (75.) - Jaczewski (25.). Gwardia: Nowak - Bystros, Poterała, Prusik, Tereba (75. Koczur) - Grzywna, Jaczewski Ż (65. Milewski), Pytlewicz (85. Cieślak), Pieczywek (75. Baliński) - Tomczyk Ż , Królikowski Ż .

UNIA SKIERNIEWICE - LEGIONOVIA 2:0 (1:0): Michalski (13.), Żaglewski (48.). Legionovia: Młodziński - Gralewski Ż , Rostkowski (20. Wawrzyniak), Górski, Reks - Kos, Urban Ż (60. Piwek), Wrzesiński (30. Moczulski), Stasiuk - Karaszewski, Wilkołek (55. Wieraszko).

Pozostałe wyniki 25. kolejki: Pelikan Łowicz - Stal Głowno 0:1 (0:1): Grącki (5.); Drwęca Nowe Miasto Lubawskie - Warmia Grajewo 1:0 (0:0): Domżalski (74.); MZKS Kozienice - OKS 1945 Olsztyn 2:1 (1:1): Misztal (11. - k.), Cetnarowicz (73.) - Gabrusewicz (36.).