23. kolejka trzeciej ligi piłkarskiej

Szybko zrehabilitowali się za wpadkę w poprzedniej serii z Kmitą Zabierzów piłkarze Heko Czermno. Podopieczni Andrzeja Deca rozgromili przed własną publicznością Pogoń Leżajsk aż 5:1

Gospodarze wszystkie bramki zdobyli w godzinę. Festiwal strzelecki rozpoczął ze stałych fragmentów Paweł Zawistowski (wolny z 25 metrów i karny za faul na Grzegorzu Chedzie), a zakończył również po jego podaniu Krystian Kanarski (56.). Goście doszli do głosu w końcówce, a efektem ich przewagi był honorowy gol - po pięknym woleju z narożnika pola karnego Bogusława Sierżęgi.

Mocno wynudzili się kibice, którzy przyszli na stadion w Małogoszczu. Jedyna groźna akcja meczu Wiernej ze Stalą Stalowa Wola miała miejsce w 8. minucie - po wymianie piłek z Tomaszem Pietrasiewiczem napastnik Stalówki Daniel Radawiec trafił z 8 metrów w poprzeczkę.

Choć Pogoń Staszów lepiej rozpoczęła mecz w Przemyślu (prowadziła po uderzeniu z wolnego Andrzeja Kazneckiego), już na przerwę schodziła, przegrywając. W drugiej połowie próbowała odrabiać straty, a najlepszej okazji nie wykorzystał, m.in.: Jakub Zabłocki (47. - sam na sam z Piotrem Ciskiem).

W sobotę o godz. 20 Wierna zagra na wyjeździe ze Stalą Rzeszów, a w niedzielę o godz. 17 Pogoń podejmować będzie Hetmana Zamość, a Lewart Lubartów Heko.

Polonia Przemyśl - Pogoń Staszów 2:1 (2:1): Chwasta (28.), Jaroch (42.) - Kaznecki (8.)

Sędziował Piotr Brzózka (Bielsko Biała). Widzów 300.

Polonia: Cisek - Strzałkowski, Rostecki Ż (58. Szczygieł), Rogalski, Smycz - Gwóźdź, Ibrahim (71. A. Kot), Marszałek Ż, Jaroch - Chwasta Ż (83. Wojtas), Rybkiewicz.

Pogoń S.: Przygoda - Starba (90. Kwiatek), Kaznecki Ż, Papierz, Matyja (83. Góral) - Krakowiak, D. Kot, Rzepa Ż, Zaliński (73. Walasek) - Zabłocki, Kajda Ż.

Heko Czermno - Pogoń Leżajsk 5:1 (3:0): Zawistowski dwie (14., 22. karny), Chodor (45.), Pluta (46.), Kanarski (56.) - Sierżęga (65.)

Sędziował Mirosław Górecki (Katowice). Widzów 250.

Heko: Mariak - Zawadzki, Walęciak Ż, Kardas (76. Stępień), Dworzyński (86. Baliński) - Kościukiewicz Ż (66. Bartkowiak) - Cheda, Zawistowski, Pluta - Kanarski Ż, Chodor (79. Gondzia).

Pogoń L.: Baranowski - Sereda, Bartnik, Hynowski, Błotni - Walat (51. Grębowski), Sierżęga (85. Lasota), Iwanicki, Bałchan (63. Krasowski) - Danielak, Kowalczyk Ż (68. Kud).

Wierna Małogoszcz - Stal Stalowa Wola 0:0

Sędziował Edward Paterek (Lublin). Widzów 300.

Wierna: Maj - Lniany, Szpiega Cz, K. Drej, Piotrowski - Grzyb, Piwowarczyk, Grzesik (65. Bień), Szymański - Fatyga (75. M. Kleszcz), Gil.

Stal Stalowa Wola: Wietecha - Kasiak, Drozd, Sułek Ż, Łuczakowski Ż - Włoch, Ożóg Ż, Krawiec Ż, Bednarz - Radawiec, Pietrasiewicz.