Koniec męki

Zwycięstwem AZS i porażką Startu zakończył się tegoroczny sezon dla lubelskich koszykarzy. Akademicy zakończyli rozgrywki na ósmym miejscu, czerwono-czarni uplasowali się o dwie pozycje niżej

AZS po zaciętym spotkaniu pokonał u siebie Mickiewicza Katowice 102:99, w czym duża zasługa Pawła Hołoty. Lubelski skrzydłowy zdobył w tym spotkaniu 42 punkty i był najlepszym zawodnikiem na parkiecie. Zwycięstwo gospodarze wywalczyli w ostatniej kwarcie, przed którą AZS przegrywał 74:81, choć w 22. minucie akademicy wygrywali już 62:46. Oprócz Hołoty z dobrej strony pokazali się Marcin Kowalski i Dariusz Lipowski.

Nie powiodło się za to Startowi, który przegrał na wyjeździe z Pogonią Ruda Śląska 85:99. W meczu tym nie wystąpił Michał Marciniak, który przed tygodniem w spotkaniu z Big Starem Tychy otrzymał trzecie przewinienie techniczne w tym sezonie i musiał pauzować w najbliższym spotkaniu.

- Mogło być lepiej - powiedział Piotr Karolak, II trener Startu. - Dobrze, że ten ciężki sezon już się skończył. Co do przyszłości, to nie chcę się na razie wypowiadać. Trzeba skończyć z tą prowizorką i jeżeli już grać, to o jakiś cel.

AZS LUBLIN - MICKIEWICZ KATOWICE 102:99

Kwarty: 25:23, 29:21, 21:37, 27:18

AZS: Hołota 42, Kowalski 21, Lipowski 20, Drozd 11, Nowakowski 2 oraz Jagoda 6.

Mickiewicz (najwięcej): Piotrkowski 26, Goj 23.

POGOŃ RUDA ŚLĄSKA - START LUBLIN 99:85

Kwarty: 28:17, 22:26, 22:21, 27:21

Pogoń (najwięcej): Diduszko 28, Janus 27, Kułyk 22.

Start: Ostrowski 21, Sikora 16, Bidyński 11, Fijałka 10, Wróblewski 4 oraz Macieszczuk 8, Zduniak 6, Górski 4, Laskowski 3, Jung 2.