Dobry początek

Od sukcesu rozpoczęli tegoroczny sezon Kmil Walczak i Wiktor Więckowski z lubelskiego KM Cross. Podczas zawodów w Obornikach Śląskich ten pierwszy wywalczył drugą pozycję w klasie otwartej, a Wiktor wygrał klasę 50 cm

W zawodach wystartowało wielu utytułowanych zawodników. - Był to świetny sprawdzian przed Mistrzostwami Polski, więc nic dziwnego, że stawili się uznani jeźdźcy - informuje Grzegorz Michalec, rzecznik prasowy i zawodnik KM Cross. - Prawie w komplecie pojawili się tam nasi zawodnicy i wypadli bardzo dobrze. Jadący na motocyklu Husquarna Kamil Walczak przegrał tylko z rutynowanym Mirosławem Kowalskim. O udanym występie w klasie otwartej może też mówić kolejny zawodnik Crossu, Tomasz Zych, który zajął w ósme miejsce. Na takiej samej pozycji ukończył zawody w klasie 80 ccm Jakub Piątek.

Jednak najlepszy wynik osiągnął Wiktor Więckowski. Startujący w klasie 50 ccm na motocyklu Suzuki młodzik od pierwszych metrów jechał jako pierwszy i na takiej pozycji ukończył zawody.