Amatorska liga siatkarzy - 6. kolejka

Zwycięstwa faworyzowanych drużyn, ale po zaciętej walce - to najkrótsza charakterystyka szóstej kolejki spotkań ligi amatorów

W I lidze najciekawiej zapowiadało się spotkanie Grafiksu z wicemistrzem ubiegłorocznej edycji Domino Jastrząb. Oba zespoły grały ze sobą często i na ogół zwyciężała drużyna Jerzego Machajskiego. Podobnie było tym razem. O ile do połowy setów na parkiecie trwała wyrównana walka, o tyle w końcówkach zdecydowanie dominował już Grafix. - Wygraliśmy dzięki skutecznemu blokowi i lepszej organizacji gry - podsumował mecz Marcin Ciapała z Grafiksu.

Niespodziewanie duży opór faworyzowanej drużynie Rosabudu stawił beniaminek ligi - PTS Bochem Pionki. W dramatycznej końcówce partii otwarcia faworyt przechylił szalę zwycięstwa dzięki doświadczeniu swoich graczy. Drugi set przebiegał już wyraźnie pod dyktando zespołu kierowanego przez Andrzeja Skorupę.

Wśród drugoligowców nie zwalnia tempa Global Cosmed, który zaliczył piąte zwycięstwo, tracąc do tej pory zaledwie jednego seta. Stawce przewodzi tymczasem Klub Kibica. Siatkarze tej drużyny musieli włożyć wiele wysiłku, by zainkasować komplet punktów z drużyną Rosa-Inwest.

I liga

Wyniki: Grafix - Domino 2:0 (25:22, 25:16, najlepszy zawodnik K. Korzeniowski - 7 pkt), Rosabud - PTS Bochem Pionki 2:0 (26:24, 25:11, J. Skrok - 7 pkt), Specbet - Nissan 0:2 (18:25, 14:25, M. Kwiecień - 7 pkt), Specbet - Politechnika 2:0 (walkower).

II liga

Wyniki: Rosa-Inwest - Klub Kibica 0:2 (23:25, 26:28, J. Sobczyk - 7 pkt), Global Cosmed - Jadar II 2:0 (25:19, 25:14, M. Koryciński - 8 pkt), KTM Arka -Temida 2:0 (25:16, 25:20, P. Pańkowski - 6 pkt), Grabowski-Team - Jan-Mar 0:2 (14:25, 17:25, K. Żurowski - 6 pkt).

Klasyfikacja najlepszych zawodników: I liga: 1. J. Skrok (Rosabud) - 29 pkt, 2. M. Kwiecień (Nissan) - 22 pkt, 3-4. R. Grzanka (Meritum), B. Karpiński (Domino) - 15 pkt; 5. D. Słomka (Grafix) - 13 pkt; II liga: 1. M. Koryciński (Global Cosmed) - 38 pkt, 2-3. M. Sidor (Rosa-Inwest), K. Kuczyński (Klub Kibica) - 21 pkt, 4-6. B. Koryciński, M. Obremski (obaj Jadar II), P. Pańkowski (KTM Arka) - 13 pkt.