Sport w skrócie

KOSZYKÓWKA

Ekstraklasa mężczyzn: Noteć Inowrocław - AZS Gaz Ziemny Koszalin 82:86.

I liga. Mecz o awans: Kotwica Kołobrzeg - Tytan Częstochowa 75:79. Kwarty: 22:20, 26:21, 15:15, 12:23. Kotwica: Witos 17, Radwan 14, Wichniarz 12, Nowak 11, Gibalski 7, Bajer 7, Małecki 5, Kikowski 2. Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 1:1.

I liga. Mecz o utrzymanie się: Pyra Poznań - Spójnia Stargard 89:80. Kwarty: 25:20, 27:19, 20:28, 16:13. Spójnia: Mazur 22, Sudowski 15, Nizioł 14, Biela 8, Leończyk 6, Łukomski 5, Soczewski 5, Szczerbala 3, Piechucki 2. Stan rywalizacji 1:1. Decydujące spotkanie w środę w Stargardzie.

II liga mężczyzn: AZS Gdańsk - AZS Szczecin 101:107. Kwarty: 29:32, 21:23, 20:26, 31:26. AZS Szczecin: Majcherek 28, Wojtalik 22, M. Kowalski 19, Pytyś 14, Bińkowski 8, Majcher 8, Kowalski 8.

PIŁKA RĘCZNA

Ekstraklasa kobiet - grupa spadkowa: Politechnika Koszalin - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 28:25 (16:10). Politechnika: Pabich, Hauzer - Szostakowska 1, Tałaj 1, Jędrzejczak 2, Pociecha 7, Chmiel 6, Jeż 5, Skipor 3, Kobyłecka 3, Kuraś. Piotrcovia: Skura, Dziedzic - Kubera 7, Hajduk 4, Niedźwiedź-Cecotka 3, Lisewska 5, Jeżycka, Artsiomienka, Siudowska 1, Kicińska 4, Dominiak, Jędrych 1.

Pogoń Żory otrzymała punkty walkowerem.

Spada jeden zespół.

I liga mężczyzn: Gwardia Koszalin - Techtrans Elbląg 21:36 (10:21). Gwardia: Bugaj 1, Siódowski - Kromka 6, Chojnacki 4, Bigda 4, Krawczyk 2, Stasiuk 1, Gibalski 1, Chom 1, Wojciechowski 1, Suska 0, Madej 0, Łuczak 0.

SIATKÓWKA

II liga mężczyzn. Mecze o siódme miejsce: Maraton Świnoujście - TOP Bolesławiec 3:0 i 3:0. Maraton: Podgórski, Rauch, Glinka, Kulikowski, Migdalski, Nakonieczny oraz Zbierski, Żymła, Szablewski, Żurek, Bońkowski, Bołba. Stan rywalizacji 2:0 (do trzech zwycięstw).

BOKS

Szczecinianin Artur Mulinow zdobył tytuł mistrza świata w boksie zawodowym federacji WAA (powstała w 1981 r. w USA). Mulinow zdobył pas mistrzowski po wygraniu jednogłośnie na punkty 12-rundowego pojedynku z Czechem Milanem Varseckim.

TENIS ZIEMNY

Magdalena Kiszczyńska ze Szczecina przegrała w półfinale turnieju w miejscowości Makarska (pula nagród 10 tys. dol.) z reprezentantką gospodarzy Chorwatką - Sanją Ancic 3:6, 4:6. Od poniedziałku Kiszczyńska gra w kolejnym turnieju w Chorwacji, w miejscowości Hvar. To również 10-tysięcznik.