Sport.pl

W środę mecze Pucharu Polski w okręgu poznańskim

Warta Poznań zagra.
Sześć spotkań 1/8 finału Pucharu Polski rozegrają dziś piłkarze okręgu poznańskiego. Mecze te miały odbyć się już na początku marca, ale po opadach śniegu boiska nie nadawały się do gry.

Wszystkie IV-ligowe drużyny z okręgu poznańskiego dziś zagrają na boiskach rywali. Teoretycznie najtrudniejsze zadanie czeka rezerwy Lecha Poznań, które w Pobiedziskach zagrają z Huraganem. Zdecydowanie łatwiejsze zadanie czeka Wartę - "Zieloni" zmierzą się na boisku przy ul. Harcerskiej z jedną ze słabszych drużyn ligi okręgowej - Polonią Poznań.

Dzisiejsze mecze 1/8 finału: Polonia Poznań (okręgówka) - Warta Poznań (III liga), Huragan Pobiedziska (IV liga) - Lech II Poznań (III liga), Sokół Pniewy (IV liga) - Amica II Wronki (III liga), Warta Śrem (IV liga) - Mieszko Gniezno (III liga), TS 19998 Dopiewo (okręgówka) - Wełna Rogoźno (IV liga), Unia Swarzędz (okręgówka) - Polonia Środa Wlkp. (IV liga). Wszystkie spotkania rozpoczną się o godz. 16.30. W przypadku remisu po 90 min nie będą rozgrywane dogrywki - piłkarze od razu przystąpią do rzutów karnych.

Już wcześniej awans do ćwierćfinału PP w okręgu poznańskim wywalczyła A-klasowa Warta Obrzycko (pokonała 3:2 występującą w lidze okręgowej Obrę Zbąszyń). W 1/4 finału zagra też Remes-Promień Opalenica (liga okręgowa), który 2:1 zwyciężył lidera grupy północnej IV ligi Spartę Oborniki.

- Losowanie następnej rundy odbędzie się prawdopodobnie już w najbliższy piątek - mówi Jarosław Magot z Wydziału Gier WZPN.