III liga piłkarska - 18. kolejka

W kiepskich humorach spędzili święta wielkanocne nasi trzecioligowcy. Kotwica, Pogoń II i Odra przegrały swoje mecze, nie strzelając nawet bramki, natomiast Flota na własnym stadionie tylko zremisowała.
Remis na Uznamie

W pierwszej połowie piłkarze Floty Świnoujście mimo znacznej przewagi nie potrafili pokonać dobrze w tym dniu broniącego Artura Gajewskiego. Bramkarza Chemika próbowali oszukać m.in. Krzysztof Mikuła, Marcin Łapiński oraz dwukrotnie Daniel Mężydło. Bez skutku. Goście nie pozostawali dłużni i w 13. minucie strzał pomocnika Chemika Piotra Krysiaka z linii bramkowej wybił Przemysław Pietruszka.

Pierwsze minuty drugiej odsłony miały podobny przebieg, jednak to piłkarze z Bydgoszczy objęli prowadzenie. Zaskoczeni gospodarze ruszyli do ataku i zaledwie po trzech minutach udało im się doprowadzić do wyrównania. Piękną bramkę z rzutu wolnego strzelił niezawodny Krzysztof Mikuła.

Niewiele brakowało, by pięć minut później ten sam zawodnik podwyższył wynik, ale tym razem (także z wolnego) trafił w słupek.

FLOTA ŚWINOUJŚCIE1 (0)
CHEMIK BYDGOSZCZ1 (0)
Bramki. Flota: Mikuła (63.). Chemik: Filarski (60.)

Flota: Michalski - Okrzeja, Miązek, Bochen - Pietruszka, Cebulski, P. Ciołek (73. Komar), Marek Łapiński (59. Broniecki), Mężydło (83. Podolski) - Mikuła, Marcin Łapiński (87. D. Ciołek).

Porażka Odry...

Nie udała się inauguracja piłkarskiej wiosny piłkarzom Odry Chojna. W obecności burmistrza miasta Wojciecha Konarskiego podopieczni trenera Jacka Limanówki nie byli w stanie pokonać bramkarza Kaszubii Kościerzyna. Beniaminek przed meczem zapowiadał zwycięstwo i od pierwszych minut ruszył do ataku. Gospodarze mieli jednak całkowicie rozregulowane celowniki, natomiast Kaszubia czekała na okazję do kontry lub błąd gospodarzy. Doczekała się w ostatniej minucie pierwszej połowy, kiedy Mariusz Majewski strzałem głową uzyskał bramkę na wagę trzech punktów. Fatalnie zachował się bramkarz Odry Tomasz Dżegan, który niegroźny i lekki strzał przepuścił pod brzuchem.

Druga połowa była przysłowiowym waleniem głową w mur w wykonaniu Odry. Szaleńcze ataki nie przynosiły zamierzonego celu.

- Jestem zły, ponieważ z tylu sytuacji powinniśmy przynajmniej wywalczyć remis - powiedział po meczu napastnik Robert Gajda, który sam mógł co najmniej dwukrotnie przesądzić o wyniku.

Bohaterem spotkania mógł zostać także wprowadzony w drugiej połowie Marek Łągiewczyk. Pięć minut przed końcem znalazł się w dogodnej sytuacji strzeleckiej, jednak zamiast oddać strzał z sześciu metrów, wdał się w niepotrzebny drybling i stracił piłkę.

- Wydaje mi się, że niektórzy nasi zawodnicy za bardzo uwierzyli w swoje możliwości - stwierdził Robert Iżak, prezes Odry. - Pora zejść na ziemię.

Zawiedli piłkarze, jednak powody do zadowolenia mogą mieć działacze klubu. Stadion Odry pięknieje: zamontowano już kilkaset plastikowych krzesełek, a kolejne przybędą wkrótce. Wokół murawy pojawia się coraz więcej band reklamowych. - Zainteresowanie sponsorów jest duże - cieszy się prezes Iżak. - Brakuje tylko sukcesów sportowych, ale wierzę, że i te nadejdą.

ODRA CHOJNA0
KASZUBIA KOŚCIERZYNA1 (1)
Bramka. Kaszubia: Majewski (44.).

Odra: Dżegan - Kierul, Bucyk (80. Zielas), Wąchała, Celeban (70. Turkiewicz) - Całko, Żebrowski, Zatorski (46. Łągiewczyk), Kwaśniewski, Matwijów - Gajda.

rezerw Pogoni

Młodzi portowcy powinni prowadzić już po kwadransie gry. Wrzutka Marka Kowala do niepilnowanego Roberta Śliwińskiego. Ten stojąc na siódmym metrze, nie mógł opanować piłki i nie oddał strzału. Obrońcy TKP wybili ją na 16. metr, gdzie stał Łukasz Skórski. Pomocnik Pogoni zdecydował się na strzał, ale trafił w słupek. Dwie minuty później po rogu uderzył głową Kowal, ale Przemysław Kryszak jakimś cudem obronił. W kolejnych minutach szczecinianie stworzyli jeszcze trzy niezłe okazje, ale bez powodzenia.

W 44. dobrze grający bramkarz Pogoni machnął się i piłka zamiast daleko w pole trafiła do Dawida Nowaka. Napastnik TKP strzelił słabo i w Fabiniaka.

Pierwsze minuty drugiej połowy nie wskazywały na zmianę. Nadal częściej przy piłce byli gospodarze, ale do siatki trafiali goście. Za pierwszym razem rzut rożny egzekwował Mateusz Dobek, obrona Pogoni zaspała, do piłki wyskoczył Robert Warczachowski i głową skierował ją do siatki. Pięć minut później TKP podwyższyło prowadzenie. Tym razem po wolnym interwencja Fabiniaka była niepewna, z czego skorzystał Wojciech Świderek.

Pogoń natychmiast chciała ruszyć do ataków, ale nie mogła przebić się przez dobrze zorganizowaną defensywę gości. A gdy w 64. minucie sędzia pokazał czerwoną kartkę Kasprakowi (za faul na Dobku), było wiadome, że lider rozgrywek zdobędzie trzy punkty. Czy jednak słusznie arbiter usunął czeskiego pomocnika?

- Przepraszam za ten faul. Sędzia mógł mi pokazać żółtą kartkę. Nie atakowałem od tyłu, ale z boku - zarzekał się Kasprak.

POGOŃ II SZCZECIN0
TKP TORUŃ2 (0)
Bramki. TKP: Warczachowski (52.), Świderek (57.).

Pogoń II: Fabiniak - Kasprak, Masternak, Celeban, Chwałek - Kowal, Stróż Ż (82. Grosicki), Skórski (71. Hernacki), Przewoźniak (58. Niedźwiecki Ż)- Bejnierowicz (52. Norsesowicz), Śliwiński.

...i Kotwicy

- Trener Jarek Araszkiewicz i jego piłkarze jeszcze niejednej wyżej notowanej ekipie napsują sporo krwi - komplementował poznańską Wartę szkoleniowiec Kotwicy Kołobrzeg Sławomir Rafałowicz po porażce 0:3.

Kotwica trzymała bezbramkowy remis, dopóki w jej bramce grał Artur Tłoczek. W 23. minucie po starciu z Tomaszem Bzdęgą musiał jednak opuścić boisko. Przerwa z tym związana trwała dobrych kilka minut: na początku wydawało się, że Tłoczka "tylko" boli udo. Po chwili okazało się jednak, że przy okazji zderzył się z poznańskim pomocnikiem także głową i z objawami wstrząśnienia mózgu został odwieziony do szpitala. Wrócił do Kołobrzegu, ale jego absencja może potrwać nawet do końca sezonu. Zastępujący go Kamil Drab nie miał najlepszego dnia. Jeszcze do przerwy zachował czyste konto, ale po przerwie puścił trzy gole.

WARTA POZNAŃ3 (0)
KOTWICA KOŁOBRZEG0 (0)
Bramki. Warta: Lewandowski (63.), Ngamayama (73.), Magdziarz (82., z karnego).

Kotwica: Tłoczek (27. Drab) - Hinc, Muzyczuk, Halaburda Ż, Wawiórko - Stronczyński (78. Grodzicki), Liszczak, Dubiela, Szymański (33. Bednarek Ż) - Paluszek Ż (83. Michalak), Gosik Ż.

Pozostałe mecze 18. kolejki: Obra Kościan - Unia Janikowo 0:1, Amica II Wronki - Lech II Poznań 0:0, Tur Turek - Unia Tczew 2:0, Mieszko Gniezno - Lechia Gdańsk 2:2.