25 tysięcy punktów Reggiego Millera

Rzucający Indiana Pacers Reggie Miller zdobył w środę 25-tysięczny punkt w karierze w NBA. W wygranym 100:93 meczu z San Antonio Spurs Miller rzucił 21 punktów.

Przed spotkaniem Millerowi do osiągnięcia jubileuszowego osiągnięcia pozostawało osiem punktów. 39-letni zawodnik zdobył sześć z pierwszych 12 punktów zespołu. 25-tysięczny rzucił dokładnie na dwie minuty i osiem sekund przed końcem pierwszej kwarty - uzyskał go z rzutu osobistego. W sumie trafił sześć z 13 rzutów z gry i wykorzystał wszystkie osiem rzutów wolnych.

- To świetne uczucie - mówił po meczu. - To efekt ciężkiej pracy przez lata. Nie tylko mojej, ale i kolegów. Grałem w ciągu kariery z wieloma świetnymi rozgrywającymi, których zadaniem było podawanie mi piłki - przypomniał.

- Cieszę się, że udało mi się przekroczyć granicę w meczu przed własną publicznością i że był to ważny wkład w zwycięstwo, które przybliża nas do gry w play-off - dodał zawodnik Indiany.

Miller, który zapowiedział zakończenie kariery po tym sezonie, został 13 graczem w historii NBA, który może pochwalić się takim osiągnięciem. Jest także liderem wszechczasów w celnych rzutach za trzy punkty - do tej pory trafił 2532 takie rzuty.

39-letni rzucający jest także jednym z sześciu zawodników w historii, którzy rozegrali w NBA ponad 47 tys. minut. Tylko on, John Stockton i Karl Malone dokonali tego w jednym klubie (dwaj ostatni w Utah Jazz). Malone (w sumie 54852 minut na parkiecie) ostatni sezon spędził w Los Angeles Lakers.

San Antonio, które gra bez swojego najlepszego zawodnika Tima Duncana, przegrało czwarty z ostatnich pięciu spotkań. - Niektórzy nasi zawodnicy muszą zrozumieć, że trzeba starać się bardziej, bo nie jesteśmy aż tak cholernie dobrzy bez Tima - mówił zdenerwowany trener Spurs Greg Popovich.

Wyniki środowych meczów:

Toronto Raptors - Chicago Bulls 85:94

Charlotte Bobcats - Phoenix Suns 105:120

Indiana Pacers - San Antonio Spurs 100:93

New York Knicks - Boston Celtics 107:82

Philadelphia 76ers - Detroit Pistons 107:84

Minnesota Timberwolves - New Orleans Hornets 107:102 (Maciej Lampe - Hornets - nie zagrał)

Los Angeles Clippers - Milwaukee Bucks 116:108

Golden State Warriors - Dallas Mavericks 97:109

TABELE KONFERENCJI (z pominięciem podziału na dywizje):

KONFERENCJA WSCHODNIA

KONFERENCJA ZACHODNIA

x - zapewniony awans do play-off

W sumie uzyska go osiem najlepszych zespołów z każdej Konferencji. Miejsce w play-off zarezerwowane mają bez względu na bilans zwycięzcy poszczególnych dywizji.