Sport.pl

Pary Pucharu Era Basket Ligi rozlosowane

Prokom będzie mógł się zrewanżować Noteci, a Deichmann - Polpharmie. Takie są skutki poniedziałkowego losowania turnieju finałowego Pucharu Era Basket Ligi, który od 31 marca do 2 kwietnia odbędzie się w Koszalinie.
Turniej finałowy po raz pierwszy zostanie rozegrany z udziałem aż ośmiu zespołów, tydzień przed rozopoczęciem play-off. Z wylosowanych wczoraj par ćwierćfinałowych najciekawiej zapowiada się mecz Polonii Warszawa z Turowem Zgorzelec, czyli trzeciej i czwartej obecnie drużyny ligi. Mistrzowie z Sopotu i wicemistrzowie z Wrocławia będą mieli szansę rewanżu za sensacyjne porażki w ostatniej kolejce ligowej, kiedy to Prokom-Trefl przegrał z Notecią Inowrocław, a Deichmann-Śląsk z Polpharmą.

Pięć z siedmiu meczów Pucharu EBL pokaże na żywo Polsat Sport, a finałowe spotkanie dodatkowo będzie można zobaczyć w TV4.

Terminarz turnieju

ĆWIERĆFINAŁY (31 marca): Anwil Włocławek - Czarni Słupsk (godz. 15), Prokom-Trefl Sopot - Noteć Inowrocław (17, w Polanowie, 30 km od Koszalina), Deichmann-Śląsk Wrocław - Polpharma Starogard (17.25), Polonia Warszawa - Turów Zgorzelec (20).

PÓŁFINAŁY (1 kwietnia): Deichmann lub Polpharma - Prokom lub Noteć (17.25), Anwil lub Czarni - Polonia lub Turów (20).

FINAŁ (2 kwietnia): finał (godz. 13).