Koniec drugiej rundy I ligi kobiet

Koszykarki Nova Trading/Kania mimo zwycięstwa w ostatnim spotkaniu drugiej rundy rozgrywek nie poprawiły swojej pozycji w tabeli. W play-off podopieczne Macieja Broczka zmierzą się z Unią Swarzędz.

Początek sobotniego meczu nalezał do gospodyń, które w 4 min. po celnym rzucie spod kosza Patrycji Czajkowskiej objęły prowadzenie 9:3. Jednak chwila dekoncentracji wsród torunianek spowodowała , że rywalki odrobiły straty. Aż do 7 min. utrzymywał się remis - było 13:13. Końcówka pierwszej kwarty to popis zawodniczek Nova Trading/Kani, które zdobyły w tym czasie dziewięć punktów tracąc zaledwie jeden.

W drugiej części tego spotkania obie drużyny popełniły dużo błędów. Mnozyły się niecelne podania i rzutu z zupełnie nieprzygotowanych pozycji. Skuteczna gra Jolanty Sowińskiej - Broczek pozwoliła toruniankom na utrzymywanie kilkupunktowej przewagi. W 18 min. po udanym wejsciu pod kosz Czajkowskiej gospodynie wygrywały już 40:27. Kiedy w trzeciej kwarcie na parkiecie w ekipie gości pojawiła się Ewa Ślotała rywalki powoli zmniejszały dystans do podopiecznych Broczka. W 25 min po indywidualnej akcji Kornelii Sobczyńskiej było 47:40 dla gospodyń, a trzy minuty później celny rzut za trzy punkty byłej koszykarki torunianek Magdaleny Rzeźnik spowodował, że przewaga gospodyń wynosiła już tylko pięć "oczek" - było 50:45.

Broczek poprosił wtedy o przerwę co zupełnie zmieniło obraz gry. Koszykarki Nova Trading/Kania zaczęły kryć agresywnie na całym boisku. Pressing przyniósł efekty. W 35 min. Justyna Grabowska trafieniem z półdystansu powiększyła przewagę do dziewięciu punktów - gospodynie wygrywały 66:57. W końcówce zawodniczki z grodu Kopernika kontrolowały już przebieg spotkania - ich zwycięstwo nie było ani przez chwilę zagrożone. W pierwszej rundzie play-off koszykarki z Torunia zmierza się z Unią Swarzędz.

Wynik meczu

NOVA TRADING/KANIA - DUDA/GĄSIOR 83:70 (22:14, 18:15, 15:22, 28:19)

Nova Trading/Kania: Sowińska - Broczek 23 (1), Czajkowska 15, Maksel 14, Budzińska 11 (1), Zaniewska 6, Saidowska 5 (1), Grabowska 5, Hołownia 2, Januszek 2, Mrówka 0

Pozostałe wyniki: Włókniarz Białystok - SMS Warszawa 70:78, Unia Swarzędz - AZS KK Jelenia Góra 68:49, spotkanie MUKS Poznań - Wisła II Kraków zostało przełożone