Choroba Łukasza Jarosiewicza

?Z powodu załamania nerwowego i kontuzji nie mogę się stawić w klubie? - napisał w pi¶mie do Polonii jej napastnik Łukasz Jarosiewicz
24-letni napastnik opu¶cił Warszawę w ubiegłym tygodniu. Nikomu w klubie nie zdradził, dok±d jedzie. Prawdopodobnie jednak przebywa w rodzinnej miejscowo¶ci - Ustce. Przez kilka dni przedstawiciele klubu próbowali się z nim skontaktować telefonicznie. Daremnie. Wysłali mu w końcu poczt± list, aby stawił się na wczorajsze posiedzenie zarz±du z udziałem trenera Marka Motyki o godzinie 14. Jarosiewicz nie przyjechał. Do klubu dotarła tylko jego odpowiedĽ. Oprócz podania przyczyn nieobecno¶ci napisał w li¶cie, że pełnomocnikiem do rozmów z klubem ustanawia swoj± mamę. - Odpowiedzieli¶my Łukaszowi, żeby przedstawił nam za¶wiadczenie od psychiatry o swoim stanie zdrowia. Przypomnieli¶my mu też, że w przypadku kontuzji powinien kontaktować się tylko z naszym lekarzem klubowym - powiedział rzecznik prasowy Polonii i jednocze¶nie członek zarz±du Waldemar Skorupka. Jarosiewicz nie jest pierwszym polskim piłkarzem cierpi±cym na depresję. Wcze¶niej taki problem miał Igor Sypniewski.

Nie pierwszy już raz Polonia ma problem z Jarosiewiczem. Przed rozpoczęciem rundy wiosennej poprzedniego sezonu piłkarz nie stawił się na jednym z treningów. Za karę nie pojechał na obóz przygotowawczy do Chorwacji, potem dojechał do drużyny, ale został ukarany finansowo.

Również we wrze¶niu 2004 roku został nagle odsunięty do rezerw. Oficjalnie z powodu słabszej formy, ale nieoficjalnie wiadomo, że przeważyły względy pozasportowe. Zarz±d klubu postanowił go sprzedać i był tego bliski. Zgody na transfer do mołdawskiego klubu Sheriff Tiraspol nie wyraził sam piłkarz.

Po kilkudniowych testach wrócił do gry w Polonii, gdzie najpierw w jednym meczu rezerw strzelił cztery gole, a potem wydatnie przyczynił się do awansu "Czarnych Koszul" do następnej rundy Pucharu Polski, zdobywaj±c trzy bramki w spotkaniu z Koron± Kielce i jedyn± z Górnikiem Łęczna. Jego honorowy gol dla Polonii w derbach z Legi± był nominowany do "Piłkarskiego Oscara".

W styczniu Jarosiewicz na jednym z treningów doznał niegroĽnie wygl±daj±cej kontuzji kolana. Do dzi¶ nie może z niej się wyleczyć, uraz trudno się goi. Piłkarz nie pojechał na zgrupowanie pierwszej drużyny na Cypr. - Łukasz nie może być z nami z powodu kontuzji - mówił na prezentacji Polonii trener Marek Motyka. Dzi¶ wiadomo, że nie była to jedyna przyczyna jego nieobecno¶ci.Terminarz
  • Puchar ¦wiata 2018/19