Koniec mistrzostw Polski w tenisie sto³owym w Gdañsku

Bez niespodzianek zakończyły się turnieje singlowe 73. Mistrzostw Polski seniorów w tenisie stołowym, rozgrywane w hali na gdańskiej Zaspie. Wśród mężczyzn, już po raz dziewiąty w karierze, triumfował Lucjan Błaszczyk (TTC Zugbrücke Grenzau, rozstawiony z nr. 1), który w finale pokonał Daniela Góraka (nr 5, w półfinale pokonał nr 2 turnieju Bartosza Sucha). Górak reprezentuje na co dzień barwy francuskiego klubu Garde Du Voeu. Najlepszy od kilku lat polski tenisista stołowy wygrał 4:2 (-8, 4, 9, 6, -8, 9). Błaszczyk, w parze z Wang Zeng Yi (Odra Głoska Księginice), wywalczył również tytuł w grze deblowej mężczyzn.

W meczu o złoty medal gry pojedynczej kobiet spotkały się dwie zawodniczki AZS Częstochowa. Lepsza okazała się Chinka z polskim paszportem Xu Jie (nr 1), która pokonała obrończynię mistrzowskiego tytuły Paulinę Narkiewicz (nr 2) 4:0 (6, 3, 5, 9). Największa nadzieja gdańskich kibiców Natalia Partyka (MRKS Gdańsk) dotarła do 1/8 finału, gdzie przegrała 2:4 z Narkiewicz.

Pozostałe tytuły mistrzowskie zdobyli: debel kobiet - Daria Łuczakowska (AZS Wrocław) i Anna Smykowska (KTS Tarnobrzeg), mikst - Xu, Wang.