Bjoerndalen po raz drugi mistrzem świata

Norweg Ole Einar Bjoerndalen wygrał bieg na dochodzenie biatlonowych mistrzostw świata w Hochfilzen. Dziesiąte miejsce zajął Tomasz Sikora.

Srebrny medal zdobył Siergiej Czepikow z Rosji, a brązowy Sven Fischer z Niemiec.

Sikora znów dobrze pobiegł. Miał szanse na znacznie wyższe miejsce, ale zepsuł strzelanie. Musiał biec aż pięć rund karnych (w sumie 750 dodatkowych metrów). Na strzelnicy znacznie lepiej spisał się Wiesław Ziemianin, który tylko dwa razy spudłował i ostatecznie zajął 19. miejsce. Polak w porównaniu do sprintu (do biegu na dochodzenie zawodnicy startują z zachowaniem różnic po biegu na 10 km) poprawił się aż o 20 pozycji.

Od startu do mety prowadził Bjoerndalen, któremu w zwycięstwie nie przeszkodziły nawet trzy niecelne strzały.