Trójmiejska Liga Biznesu

W lidze koszykówki drużyny The Lock i Gestii walczą o ostatnie miejsce w play off. Decydujące gry toczą się w lidze siatkarskiej, w ważnym dla układu tabeli meczu BZ WBK pokonał III LO

Koszykówka

W grupie FUN już tylko dwie drużyny mają szanse na dołączenie do pierwszej ósemki ligi i walkę o mistrzostwo: The Lock i Gestia. Bliżej upragnionego awansu jest zespół The Lock, któremu wystarczy jedna wygrana w dwóch ostatnich meczach: z Dziennikiem Bałtyckim lub właśnie z Gestią. Gestia ma mniejsze szanse, bo nie dość, że musi pokonać The Lock, to jeszcze musi liczyć na porażkę tej drużyny z dziennikarzami. Nie wiadomo, czy może liczyć na przysługę, bo to koszykarze Gestii w ostatniej kolejce pozbawili Dziennik szans na awans. Już po pierwszej kwarcie Gestia prowadziła różnicą 10 punktów. Losy meczu Gestia definitywnie przesądziła na swoją korzyść w trzeciej kwarcie, w której pozwoliła rywalom rzucić zaledwie trzy punkty. The Lock bez najmniejszych problemów pokonał natomiast Powersystem. W pierwszych trzech kartach Powersystem rzucił w sumie tylko 21 punktów. Dopiero kiedy pewne zwycięstwa The Lock rozluźniło się, Powersystem zaczął trafiać do kosza. W czwartej kwarcie zdobył 20 punktów, ale mimo to przegrał różnicą aż 18 punktów. The Lock lub Gestia w play off zagrają z najlepszą obecnie drużyną ligi Marion Kosmetyki, która nadal jest niepokonana. Tym razem Marion pokonał groźny zespół C-Map.

Siatkówka

W lidze siatkarskiej rozegrana została przedostatnia runda sezonu zasadniczego. Drużyny walczą o miejsce w pierwszej czwórce, które zapewnia grę o mistrzostwo. Pewne udziału w decydującej rozgrywce są prowadzące drużyny Europrojektu i Nordei Bank Polska. O pozostałe dwa miejsca starają się trzy drużyny Adlex, BZ WBK i III LO. Te dwa ostatnie zespoły spotkały się w bezpośrednim meczu. Licealiści przystąpili do meczu mocno zdenerwowani stawką, co skrupulatnie wykorzystali zawodnicy WBK. Bankowcy, dzięki dobrej obronie, nie pozwolili zdobyć zbyt wielu punktów przeciwnikom, którzy zaczęli być karani żółtymi kartkami. Jeden z graczy LO tak bardzo nie mógł się pogodzić z decyzjami sędziów, że poprosił o kartkę także dla siebie. Bankowcy spokojnie punktowali i pewnie wygrali ten mecz 3:0, w ostatnim secie tracąc tylko osiem punktów.

Futsal

W lidze PRO tym razem nie było niespodzianek, prowadzące drużyny Portu Lotniczego i Sprintu wygrały swoje mecze. Do przerwy ich rywale - Gazeta Wyborcza i Radio Gdańsk - trzymali się jednak dzielnie, remisując 1:1. Dopiero w drugiej połowie faworytom udało się przechylić szalę wygranej na swoją korzyść. W gdyńskiej lidze za tydzień dojdzie do meczu, który może rozstrzygnąć losy mistrzostwa pomiędzy IPA Policja i Stena Line. Teraz "marynarze" pokonali Atem 11:3, ale ich najważniejszym zadaniem w tym meczu było uniknięcie żółtych kartek i absencji w meczu na szczycie. Stena zagrała wyjątkowo grzecznie, w całym meczu zanotowała jedynie cztery faule akumulowane. Spotkanie zakończyła bez żadnej kartki.

Wyniki TLB Futsal PRO: Radio Gdańsk - Sprint 2:4, Dziennik Bałtycki - Tan Viet 5:6, Dryvit - Elektrociepłownie Wybrzeże 13:1, Port Lotniczy - Gazeta Wyborcza 6:1

TABELA TLB FUTSAL PRO

Wyniki TLB Futsal FUN: Moeller - Atena 12:5, Computerland - Dr. Oetker 6:4, UPC - Inel 7:5, Wirtualna Polska - Young Digital Poland 1:14

TABELA TLB FUTSAL FUN

Wyniki TLB Futsal Gdynia: Atem - Stena Line 3:11, Multimedia Polska - Straż Graniczna 4:8, BMG Bogdan Goworowski - IPA Policja 3:10

TABELA TLB FUTSAL GDYNIA

Wyniki TLB Volleyball: Intel Technology Poland - Nordea Bank Polska 0:3, Young Digital Poland - Europrojekt 0:3, Adlex - Centrum Techniki Okrętowej 3:0, III LO - BZ WBK 0:3

TABELA TLB VOLLEYBALL

Wyniki TLB Basket: Powersystem - The Lock 41:59, Arsa Gdynia - PZU Życia 80:62, Dziennik Bałtycki - Gestia 39:55, Balticon - Prokom Software 60:71, Heavy Duty - Telekomunikacja Polska 82:37, C-Map Team - Marion Kosmetyki 46:53