Koszykówka Niższe ligi

Bez niespodzianek w drugiej lidze. Po efektownym zwycięstwie sprzed tygodnia, porażki u siebie doznał, walczący o awans do kobiecej ekstraklasy, Arcus SMS Łomianki

W Pruszkowie lider tabeli wygrał 80:64 z mocnym zespołem Tarnovii. W sobotnim meczu zanosiło się na emocjonującą końcówkę - jeszcze 8,5 minuty przed końcem Znicz przegrywał 49:54. Wtedy jednak ciężar gry wzięli na siebie świetni rezerwowi - Marcin Tomaszewski i Krystian Świech (wcześniej dobre wejście z ławki miał Marcin Matuszewski). Pierwszy trafił dwa razy z rzędu za trzy, drugi skutecznie walczył pod koszem. Ostatni fragment meczu Znicz wygrał 31:10!

- Spadli najwyżsi gracze rywala [Pięta i Krystian Jankowski, brat byłego reprezentanta Polski - Tomasza - red.] i było nam łatwiej - podsumował trener Znicza Krzysztof Żolik. - Mecz mógł się podobać kibicom, ale trenerom już nie. Była walka, ale także wiele głupich, niewymuszonych strat - dodał. Bez większego wysiłku kolejne zwycięstwo odnieśli koszykarze Legiona Legionowo. Mecz rezerw Polonii został przełożony.

Tydzień po dużym sukcesie (wygrana z faworyzowaną Kanią Toruń), porażki doznały młode adeptki Szkoły Mistrzostwa Sportowego. - Po zwycięstwie w Toruniu zawodniczki bardzo chciały potwierdzić swoja klasę w meczu przed własna publicznością i wyszły na boisko zbyt spięte. Nie pamiętam kiedy ostatni raz zdarzyło się nam mieć 25 strat w meczu - tłumaczył przyczynę porażki własnego zespołu, trener Arcusa Remigiusz Koć.

Koszykarki z Łomianek są na drugim miejscu w tabeli grupy walczącej o miejsca 1-8, z dwoma punktami straty do prowadzącego AZS KK Jelenia Góra. Zespoły walczą o jak najlepszą pozycję przed play-off, który rozstrzygnie o tym, który zespół awansuje do ekstraklasy.

GRUPA A:

ZNICZ PRUSZKÓW - TARNOVIA TARNOWO PODGÓRNE 80:64 Kwarty: 16:15, 18:17, 15:16, 31:16 Znicz: Łapiński 14 (1), Czubek 11 (1), Bochenek 11, Sulima 5 (1), Kucharski 0 oraz Świech 15, Matuszewski 12 (2), Tomaszewski 12 (2).

CA~IB AZS PW LEGION - AZS SZCZECIN 105:74 Kwarty: 33:14, 28:10, 15:23, 29:27

Legion : Andres 32 (2), Korczak 23, Basiewicz 6, Wojdak 5 (1), Paszkiewicz 5 (1) oraz Wójcicki 15 (2), Lipiński 8 (2), Kobiałko 7, Szlauzys 2, Śniadowski 2, Pobuta 0

GRUPA B:

MMKS DĄBROWA GÓRNICZA - LEGIA WARSZAWA 82:52 Kwarty: 19:22, 25:9, 20:9, 18:12 Legia: Kozłowski 10, Marchelewicz 10, Nawrot 10, Malewski 8, Otto 6, Karbowski 4, Dębski, 3, Terej 1

I LIGA KOBIET

O miejsca 1-8

ARCUS SMS PZKOSZ ŁOMIANKI - WŁÓKNIARZ PJG BIAŁYSTOK 61:70 Kwarty: 15:19, 10:16, 25:16, 11:19 Arcus: Leciejwska 26, Jujka 11, Bibrzycka 2, Pietrzak 0, Kopczyk 0 oraz Kowalczyk 8 (2), Suknarowska 8 (2), Gajewska 4, Romaniuk 2