Miejsca świętokrzyskich lekkoatletów na halowych mistrzostwach Polski seniorów

Anna Kądziela z UMKS Ostrowia Ostrowiec zajęła czwarte miejsce w biegu na 3000 m na rozegranych w Spale Halowych Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce. To najlepsza lokata pięcioosobowej świętokrzyskiej ekipy na tych zawodach.
Ostrowczanka wynikiem 10.00,39 ustanowiła rekord życiowy, a do podium zabrakło jej niespełna sześć sekund. W tym samym biegu siódma była Agnieszka Morawska z STS Skarżysko (10.39,17).

W biegu na 800 metrów mężczyzn ósmy był Michał Jamioł z KKL Kielce. Z wynikiem 4.13,37 zamykał stawkę zawodników. Dobry występ zanotował zawodnik STS Skarżysko Robert Pawlak, który w biegu na 3000 m był szósty z niezłym dla niego czasem 8.37,14. Do finału biegu na 800 metrów nie zakwalifikował się jego klubowy kolega Szymon Skorupski (1.55,89) - zajął trzecie miejsce w swoim biegu eliminacyjnym i sklasyfikowany został na ósmej pozycji.