£atwe zwyciêstwo ¯ubrów Bia³ystok

Graj±c ?podwórkow±? koszykówkê, ¯ubry Bia³ystok pokona³y w sobotê na w³asnym parkiecie outsidera drugoligowych rozgrywek - Mag Rys Zgierz 89:65

Mecz "trójką" otworzył Tomasz Kujawa. Chwilę później za trzy punkty trafił Grzegorz Szulc i ponownie Kujawa. W 3. minucie gospodarze prowadzili już 11:4, a goście stracili ochotę do gry.

Białostoczanie w ataku grali na przemian dwie akcje. Rozgrywający Przemysław Zadykowicz podawał pi³kê albo na skrzydło do Kujawy bądź Szulca, albo pod kosz do Marcina Monacha lub Marcina Krajewskiego. Zawodnicy Mag Rysu najczęściej tylko biernie się przyglądali. W efekcie w 8. min było już 21:9 dla Żubrów i w białostockim zespole grali zawodnicy rezerwowi. Najlepszym zmiennikiem okazał się Radosław Zaręba. Trafiał zza dystansu i z półdystansu. Jedno z wejść pod kosz zakończył efektownym wsadem.

Goście kompletnie się pogubili. Masowo robili błędy kroków (!), mieli też problemy z zakończeniem akcji rzutem. Białostoczanie nie forsowali tempa i poziomem gry dostosowali się do rywala. Po dwóch kwartach prowadzili 52:27.

Po przerwie zawodnicy Mag Rysu poderwali się do walki. W ataku ustawili się szeroko, wzdłuż linii 6,25 m. Kiedy wychodzili do nich białostoczanie, odgrywali piłkę do szybkiego i zwrotnego Piotra Karólewskiego lub wbiegającego pod kosz Piotra Wyrzykowskiego. W siedem minut zdobyli 18 punktów, przy tylko siedmiu gospodarzy (59:45).

- W szatni chłopacy usłyszeli kilka gorzkich słów. Bo to, co zagrali w pierwszej połowie, to było nic. Lepiej niż oni to się gra nawet na podwórku - powiedział po meczu trener Mag Rysu Zgierz Michał Chojecki.

O czwartej kwarcie można napisać tylko, że się odbyła, a cały mecz zakończył się pewnym zwycięstwem białostoczan 89:65.

- Po dwóch ostatnich nie najlepszych naszych meczach musieliśmy odzyskać wiarę we własne siły. Bo one są. Dałem dziś odpocząć podstawowym zawodnikom, dlatego więcej pograli młodzi. Oni dobrze spisują się u siebie, ale na wyjazdach jest już gorzej - podsumował trener Żubrów Jerzy Karpiuk.

ŻUBRY BIAŁYSTOK - MAG RYS ZGIERZ 89:65

Kwarty:28:12, 24:15, 15:21, 22:17.

Żubry: Kujawa 18 (3), Zadykowicz 10, Krajewski 10, Szulc 8 (1), Monach 6 (1) oraz Zaręba 17 (3), Zabielski 7 (1), Misiewicz 6, Zalewski 3 (1), Byliniak 2, Kiełczewski 2.

Inne wyniki 22. kolejki: Piotrcovia Piotrków Trybunalski - SKS II Starogard Gdański 88:63; AZS Politechnika Gdańsk - Polonia Leszno 68:71; Znicz Pruszków - Tarnovia Tarnowo Podgórne 80:64; Rawia Rawicz - Stal II Ostrów Wielkopolski 101:74, Śląsk II Wrocław - Sudety Jelenia Góra 76:59; Legion Legionowo - AZS Szczecin 105:74. Spotkanie SMS PZKosz. Kozienice - Polonia II Warszawa przełożono na inny termin.

Do I ligi awansuje zwycięzca; 2. drużyna w tabeli zagra w barażu z 13. lub 14. zespołem I ligi. Z II ligi spadną drużyny z miejsc 15.-16.; a z miejsc 13.-14. będą rywalizować w barażu z zespołami III ligi