Piąta z rzędu porażka Nova Trading/Kani

Piąty mecz z rzędu przegrały koszykarki Nova Trading/Kania. Tym razem więcej zimnej krwi w końcówce spotkania zachowały młode zawodniczki z Warszawy.

Początek spotkania należał do gospodyń, które dzięki skutecznej grze Katarzyny Maksel w 7 min. objęły prowadzenie 12:9. Jednak już od początku drugiej kwarty warszawianki zaczęły wykorzystywać swoją przewagę wzrostową. Po celnym rzucie Marty Urbaniak w 23 min był już remis 20:20. Następne minuty to wymiana kosz za kosz. Sygnał do ataku dała Maksel, która trafieniem za trzy punkty pozowliła koszykarkom Nova Trading/Kania na uzyskanie pięciopunktowej przewagi - 35:30. Niestety dwa błędy w koncówce tej kwarty spowodowały, że młode zawodniczki z SMS zniwelowały tę różnicę tylko do jednego oczka. Pietnastominutowa przerwa chyba nieco zdekoncentowała podopieczne Broczka, bo w 25 min to drużyna gosci wygrywała 44:40. Ciężar gry w tym momencie wzięła na siebie Jolanta Sowińska - Broczek, która zdobyła dla gospodyń pięć punktów z rzędu i było 45:44 dla miejscowych. W 28 min. podczas próby wejścia pod kosz kontuzji uległa dobrze dotąd grająca Katarzyna Salska. Torunianka wzięta w "kleszcze" upadła tak nieszęśliwie, iż musiała upuscić parkiet i w asyście pięlęgniarzy udać się do szpitala. Do 35 min. żadnej z drużyn nie udało się wypracować znacznej przewagi. Od stanu 61:60 dla Nova Trading/Kania kolejne sześć punktów zdobyły koszykarki z Warszawy i w 38 min. prowadziły 66:61. Niecelne próby rzutów z dystasnu i niepotrzebne straty w ataku spowodowały, że piąta porażka z rzedu podopiecznych Broczka stała się faktem. - To było naprawdę dobre i stojące na wysokim poziomie spotkanie. Niestety, po raz kolejny słaba końcówka w naszym wykonaniu decyduje o końcowym wyniku. Gra mojego zespołu jest jednak coraz lepsza i wierzę, że zaczniemy odnosić zwycięstwa. Szkoda, że kontuzji doznała Salska bo w tym meczu spisywała się naprawdę przyzwoicie. Mam nadzieję, że nie jest to nic poważnego, bo liczymy na jej dobrą grę w kolejnych spotkaniach - stwierdził szkoleniowiec torunianek.

Wynik meczu

NOVA TRADING/KANIA - SMS WARSZAWA 67:73 (20:14, 15:20, 14:18, 18:21)

Punkty dla Nova Trading/Kania: Sowińska - Broczek 25 (4), Maksel 13 (2), Januszek 10, Salska 6, Rumińska 5, Czajkowska 4, Saidowska 2, Grabowska 2, Nijaki, Zaniewska

Pozostałe wyniki: Włókniarz Białystok - AZS KK Jelenia Góra 57:63, Unia Swarzędz - Wisła II Kraków 70:50, MUKS Poznań - Duda/Gąsior Leszno 70:69