Sport w skrócie

KOSZYKÓWKA

II liga mężczyzn: AZS Szczecin - Piotrcovia Piotrków 78:108. Kwarty: 28:22, 10:24, 20:37, 20:25. AZS: M. Kowalski 18, Wojtalik 17, Pytyś 14, Bińkowski 10, Majcher 9, Jakubowski 4, R. Kowalski 4, Kaczmarek 2, Bujak 0, Kasprzak 0.

PIŁKA RĘCZNA

I liga mężczyzn: SMS Gdańsk - Gwardia Koszalin 38:36 (15:17). Gwardia: Siudowski, Bugaj - Gibalski 8, Chojnacki 7, Suszka 7, Stasiuk 5, Wachowski 5, Chom 2, Łuczak 1, Krawczyk 1.

O wyniku zadecydowała bardzo słaba obrona koszalinian. Cały mecz był bardzo wyrównany, a dwie minuty przed końcem wciąż był remis. - Technika uczniów SMS-u wzięła górę w tym fragmencie - mówi Jan Stasiuk, trener Gwardii.

Do grona czterech wcześniej kontuzjowanych czołowych zawodników Gwardii dołączył Robert Dziadyk, który z powodu zapalenia oskrzeli nie pojechał do Gdańska. Krzysztof Świątkiewicz w poniedziałek przejdzie operację rekonstrukcji wiązadeł w kolanie, a Paweł Koszykowski dopiero za tydzień zdejmie gips ze złamanego palca u ręki.

II liga mężczyzn: Energetyk Gryfino - Bel Pol Świdnica 28:26 (13:11). Energetyk: Kołasiewicz, Kocór, Drewicz - Zaczko 7, S. Adamczewski 5, Rulewicz 5, Tołyż 4, Łabuń 3, Stanisławek 2, A. Adamczewski 2, Magdziarz 0, Jerlecki 0, Galus 0.

Gospodarze prowadzili przez całe spotkanie. Rolę snajpera odgrywał leworęczny rozgrywający Tomasz Zaczko. Dotychczasowy najlepszy snajper gryfinian Tomasz Stanisławek przez 40 minut kryty był indywidualnie. W 44. minucie Energetyk prowadził 25:20. - W ostatnich minutach goście walczyli, ale zwycięstwa nam nie wyrwali - mówi Marek Zielonka, trener gryfinian.

Bór Oborniki Śląskie - Łącznościowiec Poczta Polska Szczecin 29:30 (13:17). Łącznościowiec: Jasiński, Śrudka - Lubaski 10, Zubowicz 5, Rojek 5, R. Biały 3, Gościński 3, P. Biały 2, Hofman 2, Błażejewski 0, Marcinkjan 0.

Jeszcze na dziesięć minut przed końcem meczu goście prowadzili sześcioma bramkami, ale w końcówce zaczęli trwonić przewagę. Często grali w osłabieniu (14 razy w meczu), wygraną udało się jednak dowieźć do końca. - Brakowało spokoju. Nasza gra w obronie była zbyt nerwowa - tłumaczy Paweł Gracka, asystent trenera Mariusza Dobrzenieckiego.

SIATKÓWKA

II liga kobiet. Spotkania o awans: Zawisza Sulechów - Chemik Police 3:2 (10:25, 29:27, 22:25, 25:21, 16:14) i 0:3 (17:25, 18:25, 22:25). Chemik: Bujek, Matusz, Furmanek, Wysocka, Raczyńska, Łaniewska oraz Dołżańska (libero), Ciesielska, Sekura. Pałac II Bydgoszcz - Piast II Szczecin 3:1 (17:25, 25:17, 28:26, 25:16) i 3:0 (26:24, 25:22, 25:22) Piast II: Szewczyk, Wojtas, Stefan, Kijana, Wojdyr, Rogala, Róg, Staszak-Staszków.

Chemik i Piast II grają do trzech zwycięstw.