Pogoń Szczecin - Dyskobolia Grodzisk Wlkp. 2:0 (1:0)

Macedończyk Vlade Lazarevski będzie zawodnikiem Dyskobolii Grodzisk Wlkp. Wielkopolanie przegrali 0:2 towarzyski mecz z Pogonią Szczecin.

Sparing w... Szczecinku obserwowało ponad tysiąc widzów. Pierwszego gola dla Pogoni zdobył wychowanek tamtejszego Darzboru (i były gracz Groclinu) Artur Bugaj. Drugi padł już w ostatniej minucie po kiksie Marcina Łukaszewskiego.

- Oczywiście nie jestem zadowolony z wyniku, ale cieszy mnie podejście moich piłkarzy i ich zaangażowanie w ten mecz. Przecież przed południem normalnie trenowaliśmy, a na obozie moi gracze mają naprawdę ciężką harówkę - mówi trener Dyskobolii Duszan Radolsky. Zdaniem Słowaka, grodziszczanie mieli przewagę, szczególnie w drugiej połowie. - Stworzyliśmy więcej okazji, oddaliśmy 19 strzałów na bramkę rywala. Zabrakło skuteczności - wylicza Radolsky.

Po meczu szkoleniowiec Dyskobolii zdradził, że testowany na obozie w Wałczu serbski napastnik Jovan Drobnjak nie będzie grał w Grodzisku. Szansę pokazania otrzyma jeszcze obrońca Vlade Lazarevski. Nam udało się ustalić, że 22-letni Macedończyk podpisze wkrótce kontrakt z Groclinem.

Bramki: 1:0 Bugaj (21.), 2:0 Dorosz (90.)

Dyskobolia: Liberda (30. Przyrowski, 60. Brzostowski) - Lazarevski, Pawlak (46. Łukaszewski), Sninsky (46. Vranjes), Mynar - Nowacki, Kozioł, Goliński (46. Piechniak), Sokołowski - Porazik (46. Sikora), Drobnjak (60. Dudziński).

Obrońca Dyskobolii Duszan Sninsky znalazł się w 35-osobowej (!) kadrze Słowacji na towarzyski mecz z Rumunią. Pojedynek zostanie rozegrany 9 lutego na Cyprze. Sninsky trafił do Grodziska na początku stycznia z drużyny mistrza Słowacji MSK Żilina, w kadrze narodowej rozegrał dotychczas cztery spotkania.