KH Sanok - GKS Tychy 8:4

HOKEJ NA LODZIE. Na zakończenie sezonu zasadniczego sanoczanie pokonali 8:4 wicelidera tabeli GKS Tychy. Dzięki tej wygranej w pierwszej rundzie play off rywalem sanoczan będzie właśnie zespół z Tychów.

Zaczęło się fatalnie dla miejscowych, którzy już w 29. sekundzie meczu stracili gola po strzale Robina Bacula. Gdy pięć minut później na 2:0 dla gości podwyższył Adrian Parzyszek, wydawało się, że jest już po meczu. Jednak sanoczanie w swoich szeregach mieli znakomicie dysponowany tego dnia duet napastników Maciej Mermer - Rostislav Saglo. Ten drugi trzy razy w pierwszej tercji idealnie dogrywał do M. Mermera, któremu nie pozostawało nic, jak tylko skierować krążek do bramki Piotra Jakubowskiego. Po trzeciej bramce sanockiego napastnika na lód, wzorem ligi NHL, poleciały czapeczki kibiców. Ponieważ w 14. minucie bramkę dla GKS zdobył Bartłomiej Gawlina, pierwsza tercja zakończyła się remisem 3:3.

Druga odsłona toczyła się przy zdecydowanej przewadze sanoczan, którzy jednak, mimo wielu dogodnych okazji, nie potrafili pokonać Piotra Jakubowskiego. Pojedynki z tyskim golkiperem przegrywali Tomasz Demkowicz i M. Mermer (obaj dwukrotnie) oraz Saglo, Maciej Radwański i Maciej Piecuch. Rywale w tej części gry tylko raz zagrozili sanockiej bramce, ale strzał Artura Ślusarczyka ładnie obronił Łukasz Janiec.

Mecz rozstrzygnął się na początku trzeciej tercji, gdy w przeciągu dwóch minut bramkarza z Tych pokonali kolejko Tomasz Koszarek, Saglo i Krzysztof Secemski.

Przed meczem minutą ciszy uczczono ofiary wypadku hokeistów STS Sanok, który miał miejsce 23 stycznia 1995 roku w Gniewoszówce: Izabeli Suskiej, Piotra Milana i Tomasza Ocha.

Tercje: 3:3, 0:0, 5:1.

0:1 Bacul (1.), 0:2 Parzyszek (6.), 1:2 M. Mermer (7.), 2:2 M. Mermer (12.), 2:3 Gawlina (14.), 3:3 M. Mermer (14.), 4:3 Koszarek (41.), 5:3 Saglo (42.), 6:3 Secemski (42.), 6:4 Bagiński (43.), 7:4 M. Radwański (50.), 8:4 M. Radwański (56.).

SKŁADY:

KH: Janiec - Burnat, Połącarz; Rąpała, Ciepły; Piekarz, D. Demkowicz oraz Miśków - Radwański, Koszarek, Niemiec; T. Demkowicz, Saglo, M. Mermer; Piecuch, Kostecki, Secemski; P. Karnas, Galant, D. Brejta.

GKS: Piotr Jakubowski - Gonera, Gwiżdż; Gretka, K. Majkowski; Kuc, Śmiełowski oraz Mejka - Ślusarczyk, Parzyszek, Bacul; Justka, Balica, Bagiński; Gawlina, Bober, Frączek oraz Maćkowiak, Brocławik.

Kary: KH - 2 min, GKS - 8 min.

Pozostałe wyniki 35. kolejki: Stocznowiec Gdańsk - Cracovia ComArch Kraków 4:6, GKS Katowice - Dwory Unia Oświęcim 2:3, TKH Toruń - Wojas Podhale Nowy Targ 2:1.