KH Sanok - Dwory Unia Oświęcim 0:5

HOKEJ NA LODZIE. PLH. Hokeiści z Sanoka nie mieli nic do powiedzenia w pojedynku z aktualnym mistrzem Polski z Oświęcimia. Trzy z pięciu bramek sanoczanie tracili w końcowych sekundach pierwszej i drugiej tercji.
Mistrz Polski długo nie mógł udokumentować swojej przewagi nad outsiderem z Sanoka. Natomiast gospodarze ambitnie walczyli o każdy centymetr lodu. Już w trzeciej minucie w dobrej sytuacji znalazł się Arkadiusz Burnat, który jednak przegrał pojedynek z bramkarzem Dworów Unii. Chwilę wcześniej pojedynek z Łukaszem Jańcem przegrał Marcin Jaros.

Goście gole strzelali w końcówkach tercji pierwszej i drugiej. W 19. minucie, gdy na lód wrócił już odsiadujący karę Przemysław Piekarz, prowadzenie dla gości uzyskał Michaił Klimin. Wcześniej gola mogli uzyskać miejscowi, ale po strzale Macieja Mermera krążek zatańczył na linii bramkowej gości.

W 24. minucie wynik na 2:0 dla gości podwyższył Adrian Kowalówka, a mecz został rozstrzygnięty w ostatnich sekundach drugiej tercji. Na 47 sekund przed końcem tej odsłony krążek zgubił Tomasz Koszarek. Przejął go Mariusz Puzio, który zagrał do Marka Stebnickiego. Ten nie zmarnował szansy.

26 sekund później indywidualną akcją i strzałem w okienko sanockiej bramki popisał się Jaros.

W ostatniej tercji wynik meczu ustalił Jacek Zamojski.

Wcześniej o honorowe trafienie mogli pokusić się sanoczanie, jednak Maciej Radwański dwukrotnie przegrywał pojedynek z bramkarzem gości Przemysława Witka.

KH SANOK0
DWORY UNIA OŚWIĘCIM5
Tercje: 0:1, 0:3, 0:1.

0:1 Klimin (19.), 0:2 A. Kowalówka (24.), 0:3 Stebnicki (40.), 0:4 Jaros (40.), 0:5 Zamojski (52.).

SKŁADY:

KH: Janiec - Piekarz, Burnat; Rąpała, Ciepły; D. Demkowicz, Połącarz - Radwański, Koszarek Niemiec; Brejta, Kostecki, Mermer; Piecuch, Sagło, Secemski oraz Karnas.

Dwory Unia: Witek - Zamojski, A. Kowalówka; Miedwiediew, Gabryś; Dulęba, Kozak; Cinalski, Stachura - Klisiak, Stebnicki, Puzio; Klimin, Jakubik, Mlinczenko; Wojtarowicz, Ryczko, Jaros; S. Kowalówka, Ziober, Radwan.

Kary: KH - 6 min, Dwoy Unia - 4 min.

Pozostałe wyniki 33. kolejki: GKS Tychy - Cracovia Comarch Kraków 1:2, Stoczniowiec Gdańsk - Wojas Podhale Nowy Targ 2:8, TKH Toruń - GKS Katowice 6:0. Mecze 34. kolejki zakończyły się po zamknięciu tego wydania "Gazety".