Pewne zwycięstwo koszykarzy Polpaku w I lidze

Ograli Pyrę w Poznaniu 104:80. Walcząca o ligowy byt Pyra nie miała szans na wyrównany bój, grając bez czterech kontuzjowanych zawodników

KOSZYKÓWKA. I liga mężczyzn

Trener poznanian Jarosław Marcinkowski - znany z występów w ekstraklasie w Noteci - w drugim kolejnym meczu nie mógł skorzystać z Wojciecha Ziółkowskiego, Piotra Janowicza, Krystiana Skoniecznego i Karola Nowickiego (dziś treningi ma zacząć niezwykle doświadczony center, grający w przeszłości w Anwilu, Bartłomiej Tomaszewski). Świecianie szybko wykorzystali przewagę: w trzy minuty rzucili z rzędu 7 pkt i prowadzenia już nie oddali. Mieli jednak jeszcze w pierwszej kwarcie jeden przestój. Prowadzili po sześciu minutach 19:9 i przez kolejne dwie trafili raz do kosza, a poznaniacy rzucili 8 pkt. Podopiecznym trenerów Aleksandra Krutikowa i Tadeusza Gzelli kłopoty sprawiał Maciej Raczyński. Wychowanek Anwilu odważnie i skutecznie wchodził pod kosz, trafiał też z dystansu. Przez kwadrans rzucił aż 20 z 27 pkt całej Pyry (było wtedy już 45:27 dla Polpaku). Jeszcze w 24 min gospodarze zbliżyli się na 60:51. Później rosła już przewaga Polpaku i raz - cztery minuty przed końcem - sięgnęła nawet 30 pkt (96:66). - Jesteśmy uradowani, bo w ciągu siedmiu dni wygraliśmy trzy mecze, w tym dwa bardzo ważne, szczególnie z Kagerem w Gdyni. W Poznaniu potwierdził wysoką formę Robert Morkowski, który poprowadził zespół z Jarkiem Kalinowskim. Teraz znowu bardzo trudny mecz przed nami z Tytanem, bo Częstochowa wróciła do gry o ekstraklasę - podsumował występ Polpaku drugi trener Tadeusz Gzella.

Wynik meczu

PYRA POZNAŃ - POLPAK ŚWIECIE 80:104

Kwarty: 20:27, 17:26, 24:25, 19:26

Najwięcej dla Pyry: Raczyński 27 (2), Szymański 16 (3)

Polpak: Morkowski 20 (2), Cywiński 14, J. Kalinowski 11 (3), Gołąb 9 (1), Molenda 4 oraz Twierdziński 17 (2), Kowalczyk 11 (1), Głowala 10, K. Kalinowski 8 (1) Sondej 0

Pozostałe wyniki: Górnik Wałbrzych - Alba-Elcho Chorzów 71:61, AZS Radom - Sokół Łańcut 77:61, Stal Stalowa Wola - Spójnia Stargard Szczeciński 88:69, Kotwica Kołobrzeg - Siarka Tarnobrzeg 92:83, Kager/Viking Gdynia - Basket Kwidzyn 82:75, mecze Tytan Częstochowa - Znicz Jarosław i ŁKS Łódź - Zastal Zielona Góra w niedzielę