KH Sanok - TKH Toruń 3:9

HOKEJ NA LODZIE. PLH. Hokeiści KH Sanok w kolejnym meczu ligowym przegrali z TKH Toruń 3:9. O wysokiej porażce KH zadecydowały cztery minuty pierwszej tercji, w których sanoczanie stracili aż cztery bramki.

Rozpoczęło się znakomicie, bo już w 20 sekundzie krążek w siatce Łukasza Kiedewicza umieścił Tomasz Demkowicz. Później golkipera gości próbowali zaskoczyć Łukasz Miśków i Maciej Mermer. W czwartej minucie próbkę swoich umiejętności zaprezentował Łukasz Janiec, który pewnie interweniował po strzale Łukasza Sokoła. Za chwilę nie miał już nic do powiedzenia, kiedy strzelał Milan Furo. Odpowiedź gospodarzy była natychmiastowa, po dokładnym podaniu Rostislava Saglo w wyśmienitej sytuacji znalazł się M. Mermer, lecz trafił w słupek . Chwilę później na ławkę kar powędrował Krzysztof Secemski. Przyjezdni grając w przewadze mogli pokusić się o zdobycie bramki, jednak strzały Łukasza Sokoła i Bartosza Dąbkowskiego obronił Janiec. Kiedy z ławki kar wyszedł Secemski, po podaniu Roberta Suchomskiego drugą bramkę dla TKH zdobył Przemysław Bomastek. Minutę później po świetnym podaniu Tomasza Połącarza do remisu doprowadził M. Mermer. Niestety później bramki strzelali już tylko goście.

Po przerwie między słupkami sanockiej bramki pojawił się Dawid Łukaszek. Na tafli zaczęli przeważać miejscowi, jednak dosyć długo nie mogli znaleźć recepty na Ł. Kiedewicza. Okazji na zdobycie gola nie wykorzystali: T. Demkowicz, Robert Kostecki i Tomasz Koszarek Tomasz Połącarz i Piekarz.

W ostatniej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie - sanoczanie atakowali, natomiast przyjezdni wyprowadzali groźne kontrataki. Dwa z nich zakończyły się zdobyciem bramki. Ambicja miejscowych została nagrodzona na dwie minuty przed końcową syreną, kiedy to po indywidualnej akcji Ł. Kiedewicza pokonał Dariusz Brejta.

Po meczu Klub Kibica wręczył obchodzącemu 19 urodziny Dawidowi Łukaszkowi okazały tort i szampan ufundowane przez sanocką cukiernię "U Pierza".

Tercje: 2:6, 0:1, 1:2.

1:0 T. Demkowicz (1.), 1:1 Furo (5.), 1:2 Bomastek (9.), 2:2 M. Mermer (10.), 2:3 Bomastek (15.), 2:4 Dołęga (17.), 2:5 Sokół (18.), 2:6 Jóźwik (19.), 2:7 D. Laszkiewicz (33.), 2:8 Rzimsky (53.), 2:9 D. Laszkiewicz (54.), 3:9 D. Brejta (58.).

SKŁADY:

KH: Janiec (21. Łukaszek) - Burnat, Połącarz; Rąpała, Ciepły; D. Demkowicz, Miśków; Piekarz, Krauze - T. Demkowicz, Saglo, M. Mermer; Radwański, Koszarek, Niemiec; K. Secemski, Piecuch, D. Brejta; P. Karnas, Kostecki, Galant.

TKH: Ł. Kiedewicz - Dąbkowski, R. Fraszko; Korczak, Sokół; Piotrowski, Tyczyński; Chrzanowski, Dalke - Bomastek, Voznik, D. Laszkiewicz; Proszkiewicz, Rzimsky, Dołęga; Furo, Suchomski, S. Kiedewicz; Nikiel, A. Fraszko, Jóźwik.

Kary: KH - 14 min, TKH - 14 min.

Widzów: 1100.

Pozostałe wyniki 31. kolejki: GKS Tychy - Dwory Unia Oświęcim 3:3 po dogrywce, Stoczniowiec Gdańsk - GKS Katowice 5:2, Wojas Podhale Nowy Targ - Cracovia ComArch Kraków 6:3.