Sport.pl

Remis w charytatywnym meczu w Sanoku

HOKEJ NA LODZIE. Już po raz trzeci na Torsanie rozegrano mecz, w którym KH Sanok zmierzył się z drużyną "Gwiazd Sanockiego Hokeja". Tym razem pojedynek zakończył się remisem 11:11. Z biletów oraz wolnych datków zebrano łącznie 2321,06 zł oraz 1,5 euro. Kwota ta w całości przeznaczona została na Dom Dziecka w Sanoku.
W składzie Gwiazd wystąpili m.in. Jerzy Rożdżyński, były bramkarz Stali, a następnie trener oraz założyciel STS, czy też byli świetni napastnicy: Czesław Radwański i Zygmunt Wójcik.

W pierwszej odsłonie meczu dosyć długo na tablicy świetlnej widniał wynik bezbramkowy. Trzeba podkreślić, że świetnie między słupkami spisywali się obaj bramkarze: Rożdżyński oraz Dawid Łukaszek. Pierwszego gola strzelił Adrian Barnuś, jednak chwilę później do remisu doprowadził Cz. Radwański. W końcówce jednak zespół KH zdołał jeszcze strzelić trzy bramki, a bliski wpisania się na listę strzelców był Piotr Poziomkowski, jednak nie wykorzystał rzutu karnego.

W drugiej odsłonie do ataku ruszyła, zachęcana dopingiem kibiców, drużyna Gwiazd. W efekcie już w 24. minucie mieliśmy remis 5:5, kiedy to w sytuacji sam na sam bramkę zdobył Robert Brejta. Później jednak KH po trafieniach Piotra Ciepłego i Piotra Karnasa odskoczyło na dwie bramki. W samej końcówce tej odsłony na ławkę kar powędrował Ciepły i do boksu zjechał bramkarz Tomasz Lisowski (w połowie meczu między słupkami zastąpił Rożdżyńskiego), a w jego miejsce na lodzie pojawił się dodatkowy zawodnik. Grając z przewagą dwóch zawodników Gwiazdy zdołały strzelić kontaktową bramkę autorstwa Rafała Solona.

W ostatniej odsłonie rozwiązał się worek z bramkami. Najpierw do wyrównania doprowadził Jerzy Hućko, a potem oba zespoły strzelały gole seriami. Kiedy na trzy minuty przed końcem meczu KH prowadziło 11:9 wydawało się, że zwycięży w tym pojedynku. W samej końcówce jednak Gwiazdy postawiły wszystko na jedną kartę i dzięki dwóm trafieniom Z. Wójcika doprowadziły do wyrównania.

Po meczu wykonywano rzuty karne, które także zakończyły się remisem 6:6, choć na dwie kolejki przed końcem Gwiazdy prowadziły dwoma bramkami. Remis drużynie KH zapewnili obaj bramkarze Mykola Voroshnov oraz Łukaszek, którzy skutecznie egzekwowali swoje rzuty karne.

Między tercjami przeprowadzano konkurs dla kibiców polegający na strzeleniu ze środka lodowiska do pustej bramki. Teoretycznie łatwe zadanie w praktyce okazywało się niezwykle trudne i tylko nielicznym udawało się trafić do siatki. Dodajmy również, że fundatorem nagród dla wszystkich uczestników była Rafineria Jasło.

Całkowity dochód ze sprzedanych biletów oraz z wolnych datków, zgodnie z tradycją, przeznaczony zostanie na Dom Dziecka w Sanoku. Dodajmy również, że 300 zł na ten cel przeznaczył Czesław Radwański. - Mecz ten rozgrywany jest w naprawdę szczytnym celu, więc z największą radością wspomogę sanocki Dom Dziecka - stwierdził po meczu Cz. Radwański. Dodajmy również, że obie drużyny nie tylko zagrały dla tak szczytnego celu, ale po meczu przekazały na Dom Dziecka także pewną kwotę pieniędzy.

Dla Gazety

Jerzy Rożdżyński

Gwiazdy Sanockiego Hokeja

Zagrać w takim meczu to dla mnie zaszczyt i choć mieszkam w Londynie, to tego pojedynku nie mogłem opuścić. Cieszę się, że właśnie w taki sposób możemy pomóc tym, którzy tej pomocy potrzebują. Dla mnie to była także znakomita okazja spotkać się na lodzie z kolegami, z którymi kiedyś grałem w jednej drużynie oraz z zawodnikami, których trenowałem.

Mykola Voroshnov

KH Sanok

Strasznie lubię grać w takich meczach, gdzie pomaga się innym. Wynik nie był tutaj najważniejszy, gdyż liczył się cel, w jakim był rozgrywany. Kwota, którą zebraliśmy pokazała, że sanoczanie mają serce do tak szczytnych idei.

Zygmunt Wójcik

Gwiazdy Sanockiego Hokeja

Cieszę się, że mecz ten na stałe zagościł w hokejowym kalendarzu Sanoka. Na lodzie wystąpili zawodnicy, którzy w przeszłości stanowili o sile sanockiego hokeja. Cieszę się, że dzięki tej inicjatywie pomagamy innym. Kwota, którą udało nam się zebrać jest naprawdę imponująca.

Tomasz Demkowicz

KH Sanok

Była to znakomita okazja powspominać stare czasy. Na lodzie wystąpiło wielu zawodników, z którymi w przeszłości wspólnie grałem lub którzy byli moimi trenerami. W imieniu obu zespołów chciałbym podziękować wszystkim kibicom za hojne wsparcie naszej inicjatywy.

Czesław Radwański

Gwiazdy Sanockiego Hokeja

Już nawet nie pamiętam, kiedy po raz ostatni miałem na nogach łyżwy [śmiech - red]. Pojedynek ten rozgrywany był dla szczytnego celu, więc bez wahania w nim wystąpiłem. Mecz był toczony w przyjacielskiej atmosferze, jednak zgromadzona publiczność i tak nie miała powodów, aby narzekać na brak emocji.

Marcin Niemiec

KH Sanok

Myślę, że kibice, którzy przyszli obejrzeć to spotkanie na pewno nie mogli narzekać na brak emocji. Widać, że z roku na rok pojedynek ten cieszy się coraz większym zainteresowaniem kibiców. Wierzę, że takie mecze stałym punktem sezonu hokejowego.

KH SANOK 11

GWIAZDY SANOCKIEGO HOKEJA 11

Tercje: 4:1, 3:5, 4:5, karne: 6:6.

1:0 Barnuś (14.), 1:1 Cz. Radwański (17.), 2:1 T. Demkowicz (17.), 3:1 Galant (19.), 4:1 P. Karnas (19.), 5:1 Koszarek (21.), 5:2 Poziomkowski (21.), 5:3 Buczek (23.), 5:4 G. Mermer (24.), 5:5 R. Brejta (24.), 6:5 Ciepły (32.), 7:5 P. Karnas (34.), 7:6 Solon (39.), 7:7 Hućko (43.), 8:7 Niemiec (45.), 8:8 Milan (46.), 8:9 Z. Wójcik (47.), 9:9 T. Demkowicz (50.), 10:9 Ciepły (52.), 11:9 Niemiec (57.), 11:10 Z. Wójcik (58.), 11:11 Z. Wójcik (60.).

Karne: Rąpała, P. Karnas, Piecuch, Kostecki, Voroshnov, Łukaszek - G. Mermer, Kuczma, Buczek, M. Burnat, Sawicki, Bielec.

SKŁADY:

KH: Łukaszek (32. Voroshnov) - Saglo, Krauze; Ciepły, Rąpała; D. Demkowicz, Miśków; T. Mermer, J. Grzesik - T. Demkowicz, Koszarek, M. Mermer; Barnuś, Kostecki, Niemiec; Dżoń, Piecuch, D. Brejta; K. Secemski, P. Karnas, Galant.

Gwiazdy: Rożdżyński (32. Lisowski) - Pomykała, Ząbkiewicz; Zubik, Buczek; Kuczma, Kornecki; M. Burnat, Wadas - Poziomkowski, Solon, Milan; Sawicki, Z. Wójcik, M. Wójcik; Hućko, Cz. Radwański, G. Mermer; Bielec, R. Brejta, Szelest oraz Przybysz.

Kary: KH - 4 min; Gwiazdy - 2 min.

Widzów: 800.