Sport.pl

Rozwiązano klub Budowlani Kielce

Po 56 latach istnienia został rozwiązany we wtorek klub sportowy Budowlani Kielce. Jest jednak nadzieja, że kielecka lekka atletyka zostania uratowana. Taki cel stawia sobie powstający właśnie nowy miejski klub
Sytuacja założonych w 1948 roku Budowlanych była ostatnio fatalna. W klubie istniała tylko sekcja lekkiej atletyki, a i z niej masowo odchodzili zawodnicy oraz trenerzy. Działacze nie potrafili zagwarantować im nawet podstawowych warunków do pracy. Dlatego podczas wczorajszego walnego zebrania członków Budowlanych zgłoszono wniosek o rozwiązanie klubu. Przeszedł przy dwóch głosach przeciw.

Na szczęście nie oznacza to końca królowej sportu w Kielcach. W uchwale o rozwiązaniu klubu jego członkowie zadeklarowali bowiem przystąpienie do tworzonego właśnie nowego, miejskiego klubu lekkoatletycznego.

W komitecie założycielskim znaleźli się prezydent Kielc Wojciech Lubawski, przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Bogucki, wiceprezydent miasta Andrzej Sygut, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Ochrony Zdrowia Mieczysław Tomala, dyrektor MOSiR Wojciech Dębski, przewodniczący komisji edukacji, kultury i sportu Rady Miejskiej Jacek Wołowiec oraz dziennikarze zajmujący się lekką atletyką, w tym nasz redakcyjny kolega, pomysłodawca inicjatywy Janusz Kędracki.

Zebranie założycielskie nowego klubu zaplanowano na najbliższą sobotę na godz. 11 w budynku stadionu przy ul. Bocznej.