Niższe ligi koszykówki

W meczu na szczycie grupy A drugiej ligi po zaciętym meczu wygrał Znicz, stawiając kolejny krok w kierunku awansu do pierwszej ligi.

Już od samego początku Znicz miał spore problemy ze zdobywaniem punktów. Z kolei Legion konsekwentnie wykorzystując świetnie dysponowanych tego dnia za trzy Lipińskiego i Andresa, spokojnie kontrolował grę.

Goście utrzymywali prowadzenie do początku czwartej kwarty, gdy w 34. min po rzucie Łapińskiego Znicz uzyskał drugie w tym meczu prowadzenie (pierwszy raz prowadził na samym początku). Legion natomiast przestał trafiać za trzy. (bez celnego rzutu za trzy w czwartej kwarcie, w całym meczu wcześniej trafił jedenaście razy). - Nie uważam, aby nasz atak był zbyt jednostronny - bagatelizował trener Legionu, Michał Spychała

W ostatniej minucie bezbłędni na linii rzutów wolnych byli Czubek i Łapiński, czym przypieczętowali zwycięstwo. - Dobre drużyny to te, które wygrywają nawet jak grają słabo - przypomniał starą koszykarską prawdę opiekun Znicza, Krzysztof Żolik.

Legia Warszawa z powodu awarii autokaru przełożyła mecz z MMKS Rybnik.

II LIGA MĘŻCZYZN

Grupa A: MKS Znicz Pruszków - CA~IB AZS PW Legion Legionowo 73:69 Kwarty: 16:18, 14:15, 22:22, 21:14. Znicz: Bochenek 18, Czubek 10, Świech 10, Lenkiewicz 10 (1), Kitzinger 2 oraz Łapiński 13 (1), Tomaszewski 7, Sosnowik 2, Matuszewski 1. Legion: Andres 22 (3), Wojdak 17 (3), Lipiński 14 (4), Korczak 8, Paszkiewicz 5 (1) oraz Makulec 2, Wójcicki 1, Basiewicz 0, Kobiałko 0

SKS II Starogard Gd. - Polonia II Warszawa 105:60 Kwarty: 32:21, 24:8, 28:15, 21:16

Polonia II: Przybylski19, Nawrot 8 (1), Kotynia 6, Majewski 5 (1), Kowalczyk 2 oraz Rembalski 7, Marchoff 5 (1), Podobas 4, Opalski 2, Skrzyniarz 2

I LIGA KOBIET

Grupa 1: Pogoń Siedlce- AZS UW Warszawa 52:92 Kwarty: 6:21, 12:31, 12:20, 22:20

AZS UW: Kuncewicz 28, Błaszczak 26 (4), Sitarek 8, Załoga 8, Wiśniewska 4 oraz Żuchlewska 9 (1), Żbikowska 7 (1), Snopek 2

Grupa 2: Arcus SMS PZKosz Łomianki - Duda Leszno 54:59 Kwarty: 9:12, 18:17, 17:11, 10:19

SMS: Leciejewska 15, Urbaniak 8 (1), Pietrzak 8, Gajewska 2, Kopczyk 2 oraz Romaniuk 6 (2), Suknarowska 5 (1), Płazińska 4, Kowalczyk 2, Pułtorak 2.