Oldboje Komobeksu Intel najlepsi w piłce halowej

Drużyna Komobex Inel triumfowała w XI turnieju oldbojów o puchar prezydenta miasta

W rozgrywkach wzięło udział dziewiętnaście zespołów. Najpierw rywalizowały w trzech grupach sześciozespołowych. Ubiegłoroczni mistrzowie Abstynent, w składzie którego grają m.in. byli piłkarze Rakowa: Andrzej Wróblewski, Sławomir Palacz, Witold Gwiździel, Arkadiusz Gaik zostali rozstawieni i do rozgrywek dołączyli dopiero od fazy pucharowej.

W decydującym dniu w hali Polonia rozegrano cztery najważniejsze mecze. W meczu o VII miejsce Mak Torpedo wygrało z Kwaterą, a piąte miejsce zapewnili sobie zawodnicy Wichrów, którzy po dogrywce zwyciężyli Irydion Złoty Potok.

Wszystkich zgromadzonych najbardziej interesowały jednak pojedynki o trzy czołowe miejsca. Na najniższym stopniu podium stanął Abstynent, który w półfinale 1:5 przegrał z Komobex Inel, a finale pocieszenia ograł Jagiellończyków. Po wyeliminowaniu ubiegłorocznych triumfatorów to piłkarze Komobexu zostali głównymi faworytami do zwycięstwa. I nie zawiedli. Choć pierwsze miejsce zapewnili sobie dopiero w dogrywce, w której pokonali Drewno 2:0.

Królem strzelców ligi został piłkarz Komobex Inel Zbigniew Bortnowski. Na najlepszego bramkarza wybrano Tomasza Tomczyka z Jagiellończyków.

O VII miejsce: Mak Torpedo - Kwatera 6:0 (Kuter 2, Lipiński 2, pilis, Radecki), o V miejsce: Irydion Złoty Potok - Wichry 2:2, 3:4 karne (Boryś, Włodarczyk - Maszczyński, Gawron), o III miejsce: Abstynent Bud Art - Jagiellończycy 5:1 (Mizgała 2, Gwiździel 2, Palacz - samobójcza). Finał: Komobex Inel - Drewno 0:0. 2:0 po dogrywce (Kasztela, Borkowski).

Ostateczna kolejność: 1. Komobex Inel, 2. Drewno, 3. Abstynent Bud Art, 4. Jagiellończycy, 5. Wichry, 6. Irydion Złoty Potok, 7. Mak Torpedo, 8. Kwatera.