Porażka Polpaku w I lidze koszykarzy

Drużyna ze Świecia przegrały u siebie ważny mecz z wiceliderem Sokołem Łańcut 66:68. Rozgrywający Polpaku Jarosław Kalinowski nie trafił żadnego z ośmiu rzutów za 3 pkt

- Jarek jest liderem zespołu, ale niestety, akurat w sobotę nic mu nie wchodziło. Bardzo brakowało tego jednego czy dwóch celnych "trójek", z czego przecież słynie. Jego nieskuteczność w dużej mierze miała decydujące znaczenie, jeśli chodzi o losy meczu - nie kryje drugi trener Polpaku Tadeusz Gzella. Przewrotnie "Kalego" godnie zastąpił w tym elemencie Adam Gołąb, który rzucił 7 z 11 prób zza linii 6,25 m.

To właśnie dzięki trzem "trójkom" z rzędu Gołąba świecianie odrobili w drugiej kwarcie straty do Sokoła (było 28:22 dla ekipy z Łańcuta i Gołąb wyrównał w 15. minucie na 31:31). Podopiecznym trenera Aleksandra Krutikowa udało się w 36 min odskoczyć na 64:59. Jeszcze niespełna dwie minuty przed końcem, gdy J. Kalinowski trafił dwa rzuty wolne, było 66:63. Za chwilę nie udało się to Gołąbowi. Za to notorycznie faulowani goście wykorzystali pięć z sześciu tych rzutów. Po tym jedynym pudle, kiedy zostało 9 sekund, piłkę z tablicy zebrał Andrzej Molenda i podał do Gołąba, który miał rozstrzygnąć losy meczu, bo tak zdecydował Krutikow chwilę wcześniej podczas przerwy na żądanie. Piłka po rzucie z dystansu Gołąba minęła jednak obręcz. - Łańcut zrobił na mnie największe wrażenie spośród drużyn, z którymi graliśmy w tym sezonie. Mają siedmiu bardzo solidnych, poukładanych zawodników. Przeciw nam pod koszem dominował Piotr Miś, a na rozegraniu świetnie spisywał się Piotr Romanek - podsumowuje Gzella.

Wynik meczu

POLPAK ŚWIECIE - SOKÓŁ ŁAŃCUT 66:68

Kwarty: 19:16, 13:23, 21:14, 13:15

Polpak: Gołąb 23 (7), Morkowski 15 (3), J. Kalinowski 8, Cywiński 7, Molenda 7 oraz Głowala 12, Twierdziński 2, Małecki 1, Tracz 1, K. Kalinowski 0, Kowalczyk 0

Najwięcej dla Sokoła: Miś 18, Romanek 15 (3)

Pozostałe wyniki: Pyra Poznań - Kager/Viking Gdynia 67:82, Kotwica Kołobrzeg - Zastal Zielona Góra 89:74, Tytan Częstochowa - Stal Stalowa Wola 96:78, ŁKS Łódź - Górnik Wałbrzych 83:88, Znicz Jarosław - AZS Radom 78:76, Siarka Tarnobrzeg - Alba/Elcho Chorzów 89:72, Basket Kwidzyn - Spójnia Stargard Sz. 79:72