Sport.pl

Toshack trenerem Walii?

John Toshack zostanie prawdopodobnie trenerem reprezentacji Walii w piłce nożnej. W piątek walijski zawiązek ogłosi nazwisko następcy Marka Hughesa.
Walijczycy na piątek zapowiedzieli konferencję prasową. Wcześniej przeprowadzili rozmowy z trzema kandydatami: Francuzem Philippe'em Troussier, Deanem Saundersem i właśnie Toshackiem. Inni dwaj kandydaci Gerard Houllier i Ian Rush wycofali swoje kandydatury.

Toshack, były napastnik reprezentacji Walii (40 występów w kadrze w latach 70.), był już trenerem ojczystej drużyny narodowej. W 1994 poprowadził zespół w jednym meczu i ... zrezygnował.

Również Suanders grał dla Walii. W latach 1986-2001 wystąpił w 75 meczach, a teraz jest jednym z trenerów w Newcastle United. Natomiast Troussier to piłkarski obieżyświat. Pracował jako selekcjoner w Wybrzeżu Kości Słoniowej, Burkina Faso, Nigerii, RPA i Japonii. Ostatnio nie miał jednak sukcesów. W lipcu zwolniony został przez Katar po porażce w Pucharze Azji z Indonezją.

Walia jest jednym z rywali Polaków w eliminacjach mistrzostw świata. Po porażkach z Anglią i Polską w ostatnich dwóch meczach Walijczycy mają już tylko iluzoryczne szanse na awans.