Zagrają w Czarnkowie

W Trzydniku Dużym rozegrano II Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny kadetek i kadetów. Stawką zawodów był awans do zawodów ogólnopolskich, które odbędą się w dniach 4-5 grudnia w Czarnkowie

W imprezie wzięło udział blisko 130 zawodników i zawodniczek. Do grona najlepszych polskich kadetek i kadetów zakwalifikowali się tylko zwycięzcy. Wcześniej - z listy ogólnopolskiej - prawo startu w tym turnieju zapewniły sobie Wiktoria Kamińska (Tajfun Ostrów Lubelski) i Dominika Rycerz (SKTS PG 2 Kraśnik).

Wśród kadetek awans wywalczyła Ewelina Tkaczyk (Lewart Lubartów), która pokonała w finale Annę Suchorę (Jawor Janów Lubelski) 3:1. Mało brakowało, by Suchora odpadła już w pierwszej rundzie, kiedy przegrywała w setach 0:2 z mało znaną Moniką Luty (KS Prawda). Ostatecznie górę wzięła rutyna i zawodniczka Jawora wygrała 3:2. W gronie kadetów najlepszy był Michał Wierzchowski (Alfa Radzyń Podlaski), który w decydującej partii wygrał z Marcinem Litwiniukiem (Felix Rossosz) 3:2.

Sporą niespodzianką było dopiero szóste miejsce Tomasza Majewskiego. Zawodnik Ogniwa Chełm był stawiany w gronie faworytów, tymczasem na awans do turnieju ogólnopolskiego będzie musiał jeszcze poczekać. - Zawody stały na przeciętnym poziomie - podsumował Zdzisław Waśkowski, prezes Lubelskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego. - Było kilka ciekawych pojedynków, a szczególnie mogły się podobać gry finałowe. Wprawdzie wygrali je faworyci, ale walka była bardzo zacięta.