Polfa Pabianice - Ostrovia 99:73

Mimo zwycięstwa koszykarkom PZU Polfy Pabianice nie udało się zdetronizować w tabeli Lotosu Gdynia

Pabianiccy kibice liczyli, że ich drużyna odniesie efektowne zwycięstwo w zaległym meczu z Ostrovią i obejmie prowadzenie w tabeli. Tymczasem pabianiczankom chęci do gry wystarczyło tylko na 19 minut. Wtedy po rzucie Julii Iwliejewej PZU Polfa wygrywała 54:28 i lepszym stosunkiem koszy wyprzedziła w tabeli Lotos.

Po przerwie było niestety gorzej. Pabianiczanki dało sobie narzucić chaotyczny styl gry rywalek, dlatego następne dwie kwarty niespodziewanie przegrały.

W ostatniej minucie była jeszcze szansa na zdobycie choćby 100 punktów, ale Olga Pantelejewa oddała piłkę wprost w ręce rywalki. Przed meczem pabianiczanki złożyły życzenia kontuzjowanej Sylwii Wlaźlak, która wczoraj obchodziła imieniny.

PZU POLFA PABIANICE - OSTROVIA 99:73 (23:18, 35:10, 24:25, 17:20)

PZU Polfa: Krystofova 25, Pantelejewa 21, Korzeniewska 13, Iwliejewa 11, Toma 9, Lamparska 8, Glaszcz 7, Jaroszewicz 3, Perlińska 2 oraz Szemraj.

Ostrovia: Żurkowska 20, Mądra 14, Górzyńska-Szymczak 13, Sziwczak-Dajksler 12, Szymańska 9, Przybylak 4.