Wisła Kraków - CCC Polkowice 102:81

Ekstraklasa koszykarek. Koszykarki CCC Polkowice przegrały w Krakowie z Wisłą zbyt łatwo jak na drużynę, która ma walczyć o medal mistrzostw Polski. To czwarta przegrana w piątym meczu. Zespół trenera Andrzeja Nowakowskiego jest dopiero ósmy w tabeli!

Zespół CCC zawodzi. Nie zmienia w niczym takiej oceny fakt, że polkowiczanki grały dotąd z samą "górą" ligi, czyli zespołami Lotosu Gdynia, Polfy Pabianice i Wisły Kraków. I ze wszystkimi na wyjeździe. Przypomnijmy jednak, że przegrały też z teoretycznie dużo słabszym zespołem z Gorzowa.

Oczywiście trudno się było spodziewać wygranej z Wisłą w Krakowie, ale przynajmniej fragmentów wyrównanej gry można było oczekiwać. Tymczasem taki fragment był tylko na samym początku spotkania. Krakowianki długo nie mogły złapać rytmu gry i dlatego po kilku minutach gry prowadziły minimalnie - jednym, najwyżej dwoma punktami. Dodatkowo krakowska środkowa Dorota Gburczyk szybko złapała trzy faule. Ale te kłopoty szybko się skończyły. Jeszcze w pierwszej kwarcie wiślaczki, głównie dzięki Natalii Trafimawej, uzyskały wyraźniejszą przewagę.

Wisła Can-Pack Kraków - CCC Polkowice 102:81

Kwarty: 27:13, 32:17, 19:14, 24:37

Wisła Can-Pack: Perovanović 22), Kress 14, Trafimava 14 (2), Krawiec 8, Czarnecka 8 (3), Czepiec 8, Skerović 7, Johnson 6 (1), Radwan 6, Gburczyk 5, Kenig 4.

CCC Polkowice: Kłosińska 14 (1), Stempniewicz 12, Waligórska 10 (2), Marczewska 10, Jasnowska 9 (1), Nowacka 8 (1), Koryzna 7, Salska 5, Żytomirska 4, Pałka 2.

Pozostałe wyniki: AZS Poznań - Meblotap AZS PWSZ Chełm 79:77; ŁKS Łódź - Lotos Gdynia 56:87; PWSZ Gorzów Wlkp. - TS Ostrovia Ostrów Wlkp. 58:54; Cukierki Odra Brzeg - PZU Polfa Pabianice 59:76.