W sobotę w Pawłowicach żużlowe zakończenie sezonu

O tej małej wsi koło Leszna słyszał każdy kibic żużla w Polsce. W sobotę na mini-torze w Pawłowicach wyst±pi± najsłynniejsi wychowankowie tamtejszej szkółki
Stanisław ¦migielski, twórca, prezes i trener szkółki żużlowej w Pawłowicach jak co roku na zakończenie sezonu zaprosił wszystkich swoich wychowanków na towarzyski Turniej o Puchar Wójta Gminy Krzemieniewo. A uznanych nazwisk w¶ród zawodników, którzy wła¶nie tam zdobywali pierwsze żużlowe szlify nie brakuje - Jarosław Hampel i Robert Mi¶kowiak zdobyli przecież tytuły mistrzów ¶wiata juniorów, a na podium IM¦J stawali też Rafał Dobrucki i Rafał Okoniewski.

Ze względu na specyfikę pawłowickiego toru w każdym wy¶cigu będzie startowało tylko dwóch zawodników. Oprócz medalistów IM¦J wyst±pi± m.in. Piotr ¦widerski, Łukasz Jankowski, Krystian Klecha, Paweł Hlib, Kamil Brzozowski i Marcin Nowaczyk. Na torze pojawi± się też chłopcy, którzy dopiero stawiaj± pierwsze kroki w żużlu, z uważanym za ogromny talent 14-letnim Michałem Łopaszewskim z Pawłowic na czele.

- Zapowiada się fajna rywalizacja, bo zaprosiłem znanych już zawodników, a każdy z nich chętnie zgodził się na start. Pewnie chc± sobie przypomnieć stare dobre czasy - mówi Stanisław ¦migielski. Jak wielkim sentymentem żużlowcy darz± swego pierwszego nauczycela może ¶wiadczyć fakt, że Jarosław Hampel przyjedzie do Pawłowic prosto z wakacji w... Egipcie.

Pocz±tek zawodów na mini-torze w parku obok pałacu w Pawłowicach w sobotę o godz. 11.

Terminarz
  • Puchar ¦wiata 2018/19