Afera Polaru - zarzutów cd.

Wrocławska prokuratura postawiła już drugi zarzut byłemu zawodnikowi ¦l±ska Wrocław Markowi G. - nakłaniania gracza Polaru Wrocław do sprzedaży meczu Pogoni Szczecin.
Afera korupcyjna dotyczy zeszłorocznego sezonu II ligi. Na pocz±tku lipca Markowi G. postawiono zarzut po¶redniczenia i nakłaniania Marcina Foltyna, byłego piłkarza Polaru, do sprzedania w marcu meczu Cracovii. Było to możliwe po zeznaniach złożonych wła¶nie przez Foltyna. Polar przegrał wówczas z Cracovi± we Wrocławiu 0:2.

Najprawdopodobniej to nie był jedyny telefon od Marka G. do Foltyna (obaj zawodnicy pochodz± z Oławy i od dawna się znali). Kolejna propozycja miała dotyczyć spotkania Polaru z Pogoni± Szczecin. Wrocławski zespół przegrał ten mecz u siebie 0:3.

W najbliższych dniach prokuratura przesłucha kolejnych piłkarzy. Z naszych informacji wynika, że postawi zarzuty kolejnym zawodnikom.

Marek G. niedawno składał też wyja¶nienia przed Wydziałem Dyscypliny PZPN. Nie został jednak zawieszony. W tym sezonie nie gra w żadnym klubie.

Dotychczas prokuratura postawiła zarzuty pięciu piłkarzom - oprócz Marka G. Tomaszowi R., Jackowi S., Piotrowi U. i Zbigniewowi M. Dotyczyły one spotkań Polaru z Zagłębiem Lubin, Tłokami Gorzyce, Cracovi± i Piastem Gliwice.