Troje judoków z Łap medalistami mistrzostw Polski

Trzy medale, w tym dwa złote, zdobyła na mistrzostwach Polski seniorów w Warszawie czteroosobowa reprezentacja judoków z Łap. Największy sukces odniosła Katarzyna Pułkośnik z Narwi Łapy, złota medalistka w wadze 48 kg
Pozostałe dwa krążki to dorobek zawodników, którzy na co dzień trenują i mieszkają w Łapach, ale reprezentują barwy stołecznej Gwardii. I tak: złoty medal w kategorii do 57 kg obroniła Inga Gołaszewska właśnie z Gwardii, która była uznawana za główną faworytkę w tej kategorii.

- W efektowny sposób zdobyła tytuł, wygrała wszystkie walki przed czasem - mówi Piotr Pułkośnik, trener łapskich judoków. - Nawet w walce finałowej rzutem na ippon pokonała rywalkę z Gdańska.

Za to pierwszy w karierze tytuł mistrzyni Polski seniorek zdobyła Katarzyna Pułkośnik z Narwi Łapy, która jest jeszcze juniorką i do tej pory odnosiła sukcesy w tej kategorii wiekowej. O judoczce z Łap było głośno, gdy okazało się, że została powołana na mistrzostwa świata w Budapeszcie, ale nie wypełniała kryterium związkowego i w jej miejsce pojechała Katarzyna Nowak z Polonii Rybnik.

- Tamta sprawa bardzo negatywnie na mnie wpłynęła - mówi podlaska judoczka. - Ale powiedziałem sobie, że udowodnię, kto jest lepszy. Ten medal mówi sam za siebie. Mam satysfakcję, bo Nowak była dopiero siódma. Jestem bardzo szczęśliwa, bo w seniorskim judo moim największym sukcesem było trzecie miejsce mistrzostw Polski. Teraz przede mną start w młodzieżowych mistrzostwach Europy, które w listopadzie odbędą się w Słowenii. Również tam moim celem będzie miejsce na podium.

Grono podlaskich medalistów zamyka Przemysław Jaroszewski, który podobnie jak Gołaszewska reprezentuje Gwardię, ale mieszka w Łapach. Stanął na podium w kategorii do 100 kg - odebrał brązowy medal.

WYNIKI

48 kg kobiet: 1. Katarzyna Pułkośnik (Narew Łapy), 2. Agnieszka Zabrocka (AZS AWF Wrocław), 3. Sandra Gruszczyńska (Gwardia Warszawa) i Kinga Kubicka (AZS Kielce). 57 kg kobiet: 1. Inga Gołaszewska (Gwardia Warszawa), 2. Monika Cabaj (AZS AWFiS Gdańsk), 3. Anna Kras (AZS AWF Wrocław) i Małgorzata Bielak (AZS AWFiS Gdańsk). 100 kg mężczyzn: 1. Paweł Sitarski (Gwardia Warszawa), 2. Paweł Smoliniec (AZS AWFiS Gdańsk), 3. Przemysław Jaroszewski (Gwardia Warszawa) i Jarosław Ciemieniewski (Gwardia Łódź).