Świętokrzyska czwarta liga - wyniki 10. kolejki

Szybko objęte prowadzenie nie zawsze daje końcowe zwycięstwo. Przekonali się o tym piłkarze Ponidzia Nida Pińczów i Granatu Skarżysko, którzy sprawili dwie największe niespodzianki 10. kolejki

Na grząskim boisku Piasta w Chęcinach wyżej notowani piłkarze Granatu objęli prowadzenie w 17. minucie po strzale Cezarego Nowaka. Ale zalewie osiem minut później Grzegorz Łapot celną główką wyrównał, a w 35. minucie na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Michał Salwa, który technicznym strzałem przelobował bramkarza. Wynik ustalił tuż przed końcem Piotr Prawda.

Piłka nie słuchała się także piłkarzy Ponidzia Nida Pińczów, którzy w pojedynku z ostatnim w tabeli Wichrem Miedziana Góra objęli prowadzenie już w 10. minucie. Czarnoskóry Samson Aboah dobił do siatki odbitą przez bramkarza gości piłkę. Jeszcze przed przerwą wyrównał Mirosław Słoń, a do końca meczu, mimo wielu okazji, gospodarzom nie udało się przechylić szali zwycięstwa.

Dramatyczny mecz w Suchedniowie. Hetman Włoszczowa po dwóch golach Sławomira Jarmudy prowadził z Orliczem po godzinie gry już 2:0. Do tego bramkarz gości Jarosław Matuszczyk obronił rzut karny egzekwowany przez Michała Kubca. Zryw gospodarzy w ostatnich dziesięciu minutach dał im jednak remis.