Mistrzyni olimpijska w szabli najlepsza w Sosnowcu

Największym wydarzeniem rozgrywanego w Sosnowcu juniorskiego turnieju Pucharu Świata w szabli był udział Amerykanki Mariel Zagunis, która przed kilku tygodniami wywalczyła w Atenach złoty medal olimpijski. Amerykanka pewnie odprawiła wszystkie rywalki i wygrała inaugurujące sezon pucharowe zawody. Niespodziankę sprawiła sosnowiczanka Marta Wątor, która dotarła aż do finału. W decydującym o tytule pojedynku Zagunis pokonała zawodniczkę MOSiR-u Sosnowiec 15:10. Trzeba podkreślić, że trenerem Amerykanki jest również były zawodnik z Sosnowca, Ed (Edward) Korfanty.

Wczoraj w rywalizacji juniorów najlepszy okazał się Jakub Ceranowicz z katowickiego AZS AWF, który w finale pokonał Ukraińca Dmytro Boiko 15:13. Trzecie miejsce wywalczył Rafał Dziunikowski, również z AZS AWF Katowice. Dla polskich zawodników sosnowiecki turniej był ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami Europy, które za kilkanaście dni zaczną się w portugalskim Espinho. Wątor, Dziunikowski i Ceranowicz znaleźli się w kadrze na te zawody.