Remis 1:1 Unii w piłkarskiej III lidze

Punkt z Janikowa wywiózł Tur Turek. Na trenerskiej ławce gospodarzy zadebiutował Czesław Jakołcewicz

Przypomnijmy, że Jakołcewicz zastąpił Andrzeja Wiśniewskiego a sam - mimo dobrych wyników i drugiego miejsca w II lidze - został zwolniony z Kujawiaka/Hydrobudowy Włocławek. W piątek nowy trener poprowadził pierwszy trening. Nazajutrz jego nowi piłkarze nie potrafili wykorzystać gry w przewadze przez 38 minut. W 52. minucie, przy prowadzeniu 1:0, na czystą pozycję wychodził Tomasz Ciesielski. Sfaulował go Marcin Kiczyński i ujrzał czerwony kartonik - działo się to minutę po tym, jak obrońca Tura otrzymał od arbitra żółtą kartkę. Piłkarze z Janikowa nie potrafili wykorzystać sytuacji podbramkowych, których sporo stwarzali. Najdogodniejszą do zdobycia zwycięskiego gola miał Robert Gajda. W 74. minucie dokładnie podał mu T. Ciesielski. Napastnik Unii, będąc 5 metrów przed bramką, miał przed sobą tylko Zbigniew Robakiewicza. Najskuteczniejszy snajper gospodarzy strzelił tuż obok prawego słupka. Chwilę później, po strzale z rzutu wolnego Sławomira Suchomskiego, piłka minimalnie minęła spojenie słupka i poprzeczki.

Skuteczności nie zabrakło cztery minuty przed końcem pierwszej połowy Arkadiuszowi Woźniakowi, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Adama Młodzieniaka. Autor gola zszedł z boiska w 57. minucie ze względu na kontuzję mięśnia dwugłowego uda. Goście, mimo gry w osłabieniu, wyprowadzali szybkie kontry i starali się zagrażać bramce Macieja Zająca. Kiedy w 62. min gospodarze pomylili się, chcąc złapać piłkarzy rywali na spalonym, Kossi Sessu - po podaniu od Dariusza Nawrockiego - bez problemu pokonał bramkarza Unii.

- Widowisko dla kibiców rzeczywiście było dobre, ale nie wynik, który nas zupełnie nie zadowala. Popełniliśmy kilka błędów w defensywie, które drogo nas kosztowały. Lepszej sytuacji do strzelenia gola niż miał Robert Gajda, mieć już chyba nie można - podsumował spotkanie drugi trener Unii Artur Polehojko.