Wyścigi samochodowe: Wywiał mistrzem Polski

Główna Komisja Sportów Samochodowych Polskiego Związku Motorowego zatwierdziła wyniki Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W klasyfikacji generalnej zwyciężył częstochowianin Tomasz Wywiał.

Wywiał po ostatniej tegorocznej serii wyścigów Grand Prix Polski, które odbyły się przed dwoma tygodniami na torze w Poznaniu, nie mógł świętować zdobycia mistrzowskiego tytułu. Chociaż triumfował w klasyfikacji generalnej, do GKSS PZM wpłynął wniosek o zmianę wyników rundy, które odbyły się w Brnie. Tomasz Wywiał tamten wyścig wygrał.

Sprawę rozpatrywano w czwartek. Protest został odrzucony, podobnie jak kolejny wniosek, dotyczący zmian w regulaminie Mistrzostw Polski w sezonie 2004. Lider grupy Norma 2000 Racing Team jako pierwszy zawodnik z naszego miasta zwyciężył w najbardziej prestiżowym rankingu.

- Po dziesięciu latach startów udało mi się zrealizować swoje wielkie marzenie - wygrać w klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski - mówi Wywiał. - O decyzję PZM byłem raczej spokojny. Nie zdarzyło się nigdy wcześniej, aby ktoś regulamin Mistrzostw Polski zmieniał w czasie trwania sezonu.