KH Sanok - Stoczniowiec Gdańsk 1:7

HOKEJ NA LODZIE. PLH. Nie udał się sanoczanom rewanż za porażkę w Gdańsku 2:15. W zaległym meczu rozegranym na Torsanie sanoccy hokeiści znów przegrali ze Stoczniowcem
Już pierwsza akcja gości przyniosła im powodzenie. W 16 sekundzie gry Dawida Łukaszka pokonał Roman Skutchan. Sanoczanie co prawda już trzy minuty później wyrównali, gdy okres gry w przewadze wykorzystał Tomasz Demkowicz, ale do końca tej tercji goście jeszcze dwukrotnie pokonali Łukaszka. Drugą bramkę zdobył po kontrze Zdenek Juraszek, a wynik na 3:1 dla Stoczniowca podwyższył Vaclav Balat, który wykorzystał błąd Dariusza Demkowicza.

W 26. minucie gdańszczanie wykorzystali grę w przewadze, a Łukaszka pokonał Juraszek. Po tym golu w drużynie z Sanoka nastąpiła zmiana bramkarza, ale już pierwsza interwencja nierozgrzanego Daniela Wolanina zakończyła się kolejnym golem dla Stoczniowca, którego zdobył Robert Błażowski.

W ostatniej tercji hokeiści Stoczniowca zdobyli jeszcze dwie kolejne bramki i ostatecnzie wygrali 7:1.

Jeszcze w drugiej tercji po bójce w 35. minucie karami meczu ukarani zostali Łukaszowie Miśków i Zachariasz. W ostatniej tercji fatalnie spisujący się arbiter tego meczu, Włodzimierz Zarodkiewicz z Katowic ukarał karami meczu jeszcze dwóch sanoczan: Macieja Radwańskiego (za prawidłowy atak ciałem!) oraz Marcina Niemca za dyskusje z sędzią.

KH SANOK1
STOCZNIOWIEC GDAŃSK7
Tercje: 1:3, 0:2, 0:2.

0:1 Skutchan (1.), 1:1 T. Demkowicz (4.), 1:2 Juraszek (6.), 1:3 Balat (19.), 1:4 Juraszek (26.), 1:5 Błażowski (26.), 1:6 Balat (49.), 1:7 Słodczyk (55.).

KH: Łukaszek (26. Wolanin) - Burnat, Krauze; Ciepły, Rąpała; Miśków, D. Demkowicz - Radwański, M. Mermer, Niemiec; T. Demkowicz, R. Kostecki, D. Brejta; Dżoń, Piecuch, J. Grzesik; Sobkowicz, Barnuś, Solon.

Stoczniowiec: Jakubowski - Wróbel, Leśniak; Cychowski, Bukowski; Smeja, Wachowski oraz Semeniuk - Skutchan, Balat, Drzewiecki; A. Kostecki, Zachariasz, Juraszek; Grobarczyk, Słodczyk, Błażowski; Wiśniewski, Dzięgiel, Jankowski.

Kary: KH - 89 min. (w tym trzy kary meczu dla Miśkówa, Radwańskiego i Niemca i jedna za niesportowe zachowanie dla Niemca), Stoczniowiec - 39 min. (w tym kara meczu dla Zachariasza).