Trójmiejska Liga Biznesu

Rozpoczął się nowy sezon Trójmiejskiej Ligi Biznesu. Jako pierwsi rozgrywki zainaugurowali piłkarze i koszykarze

Na inaugurację ligi PRO drużyna Gazety Wyborczej zremisowała z Tan Vietem 3:3. Mecz był wyrównany, o czym świadczyć może fakt, że w drugiej połowie, w której zazwyczaj pada mnóstwo bramek, piłka tylko raz znalazła się w siatce. Inne drużyny dziennikarskie rozpoczęły sezon od przegranych. Radio Gdańsk uległo 2:4 Elektrociepłowniom Wybrzeże, a Dziennik Bałtycki został pokonany przez Port Lotniczy aż 2:10. Lotnicy osiem goli zdobyli w drugiej połowie, kiedy Tomasz Broner i Sebastian Letniowski dali popis futsalu na najwyższym poziomie.

Pierwszym liderem został Sprint (wzmocniony Mariuszem Machalińskim), ubiegłoroczny zwycięzca, który rozgromił debiutującą w rozgrywkach Termikę 19:0. Po meczu kapitan Sprintu Wojciech Pigoń pocieszał przeciwników, że kiedy trzy lata temu jego drużyna zaczynała swoją przygodę z TLB, przegrała jeszcze wyżej.

Wyniki TLB PRO: Gazeta Wyborcza - Tan Viet 3:3, Termika - Sprint 0:19, Radio Gdańsk - Elektrociepłownie Wybrzeże 2:4, Dziennik Bałtycki - Port Lotniczy 2:10

TABELA TLB PRO

Również 19 goli padło w meczu ligi FUN pomiędzy Urzędem Marszałkowskim i Dr.Oetkerem. Urzędnicy wygrali 12:7, z czego sześć zdobył Bartłomiej Tęcza. W derbach firm komputerowych z ulicy Słowackiego w Gdańsku Intel pokonał Young Digital Poland. Piłkarzom YDP nie pomogły rękawice, jakie ich bramkarz pożyczył od zawodników Intela. Piłkarze YDP grali jednak ambitnie, przy stanie 0:4 udało im się zdobyć trzy gole i do końca walczyć o korzystny wynik. Debiutanci z Delphi pokonali Atenę, mimo że do przerwy przegrywali 0:2.

Wyniki TLB FUN: Delphi - Atena 5:2, Wirtualna Polska - Moeller Electic 9:5, Dr. Oetker - Urząd Marszałkowski 7:12, Intel - Young Digital Poland 5:3

TABELA TLB FUN

Nie grali: Computerland, Algida

Pierwszy mecz Trójmiejskiej Ligi Biznesu Basket pomiędzy Prokomem Software a Arsą był świetnym widowiskiem. Na początku spotkania przewagę uzyskała Arsa, potem Prokom zaczął powoli odrabiać straty. Na 15 sekund przed końcem meczu był remis 55:55. W końcu Bartosz Jóźwiakowski z Prokomu zdecydował się na rzut z 12 metrów i równo z końcową syreną trafił za trzy punkty, dając wygraną swojej drużynie. Balticon pokonał Dziennik Bałtycki dzięki świetnej grze debiutanta Karola Gajdamowicza, który w ciągu 12 minut zdobył 29 pkt (14/14 za 2 punkty). Doświadczona drużyna Powersystem nie dała szans debiutantom z firmy Gabrat.

- W tym roku musimy wygrać - zapowiadał Rafał Stępnowski, prezes i kapitan drużyny C-MAP. Koledzy z boiska posłuchali swojego szefa i pokonali na inaugurację Ergo Hestię. Walkę o końcowe zwycięstwo zapowiadają też drużyny The Lock i Marion Kosmetyki. W pierwszej kolejce lepiej wypadli ci drudzy, wygrywając różnicą 15 punktów.

Na parkiecie pojawiła się też drużyna zwycięzcy poprzedniej edycji ligi Telekomunikacja Polska. TP opuściło jednak kilku kluczowych graczy, a na mecz zespół stawił się w tylko pięcioosobowym składzie. Od samego początku przytłaczającą przewagę osiągnęło PZU Życie, które ostatecznie rozgromiło mistrzów różnicą 73 punktów.

Wyniki 1. kolejki: ARSA Gdynia - Prokom Software 55:58, Balticon - Dziennik Bałtycki 72:68, C-Map - Ergo Hestia 63:47, The Lock - Marion Kosmetyki 42:57, Powersystem - Gabrat 70:42, Telekomunikacja Polska - PZU Życie 25:98