III liga piłkarska: Pogoń Staszów - Polonia Przemyśl 3:1 (2:1)

Kontynuują dobrą passę w meczach z Polonią Przemyśl piłkarze Pogoni Staszów. W niedzielę na Koszarowej łatwo pokonali ten zespół 3:1

Jako pierwszy zatrudnił Rafała Kwapisza (4. minuta) silnym strzałem z rzutu wolnego z około 25 metrów pomocnik przemyskiej Polonii Marek Gwóźdź. Znacznie lepiej w odpowiedzi spisali się gospodarze. Obrońcy gości próbowali zastawić pułapkę ofsajdową, ale zrobili to na tyle nieskutecznie, że sam na sam z Maciejem Szramowiatem znalazł się Jacek Maciorowski (podawał Mirosław Dudejek). Płaskim strzałem z 11 metrów obok słupka zapewnił Pogoni prowadzenie.

Zadowoleni z wyniku gracze Pogoni nie forsowali tempa, a rywale ograniczali się do kontr licząc na szybkich Marka Rybkiewicza i Lee Quaye. Właśnie po akcji tych dwóch zawodników w 30. minucie goście wyrównali. Rybkiewicz miał przed sobą tylko Kwapisza, ale zagrał jeszcze do Quaye, który skierował piłkę do pustej bramki. Polonia cieszyła się z remisu zaledwie dwie minuty - po dośrodkowaniu z rzutu różnego najwyżej do piłki wyskoczył grający trener Jacek Matyja i główką z bliska nie dał szans Szramowiatowi. Sześć minut przed przerwą gospodarze mieli szansę na kolejnego gola. Po główce Piotra Błauciaka golkiper Polonii nie złapał piłki, ale Jakub Zabłocki nie zdążył z dobitką.

Jeszcze przed upływem godziny gry było już 3:1. Na rajd lewą stroną zdecydował się Przemysław Rzepa, zagrał wzdłuż bramki, a tam na piłkę czekał Wojciech Pszeniczny - musiał tylko dostawić nogę, by zdobyć gola.

Już w doliczonym czasie gry gospodarze mogli zdobyć kolejną bramkę. Trójka zawodników Pogoni miała przed sobą tylko jednego obrońcę i Szramowiata. Jako ostatni dotknął piłki Dariusz Mielec, ale jego strzał z 6 metrów z ostrego kąta przeleciał wysoko nad poprzeczką.

W sobotę o godz. 15 Pogoń zmierzy się w Zamościu z Hetmanem.

BRAMKI:

Pogoń: Maciorowski (6.), Matyja (32. głową), Pszeniczny (57.)

Polonia: Ouaye (30.)

Sędziował: Arkadiusz Krzystek (Opole)

Widzów: ok. 600

Pogoń: Kwapisz - Papierz (40. Dudek), Matyja, Dudajek, Kot (21. Błauciak) - Mielec, Maciorowski, Kaczówka (84. Gromala), Rzepa - Pszeniczny, Zabłocki (73. Kajda)

Polonia: Szramowiat - Kud (62. Smycz), Załoga, Hynowski, Strzałkowski - Gwóźdź, Wojtas (84. Partyka), Szczygieł (59. Pankiewicz), Jaroch - Quaye Ż, Rybkiewicz