Co słychać u rywali piłkarzy ręcznych Vive Kielce, w hiszpańskim Valladolid (4)

Głównie dzięki fenomenalnej grze kubańskiego rozgrywającego Julio Fisa piłkarze ręczni Valladolid - rywale Vive Kielce w drugiej rundzie Pucharu Zdobywców Pucharów - zawdzięczają wyjazdowe zwycięstwo w 4. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy. W sobotę pokonali na wyjeździe Vamasę Valencia 33:27. Gospodarze, jeden z najsłabszych zespołów ligi, w pierwszej połowie grał z Valladolid jak równym z równym. W drugiej połowie szybko zrobiło się jednak 25:18, a siedem minut przed końcem 31:23. Jak napisała największa hiszpańska gazeta sportowa "Marca", tylko kapitalna postawa Fisa dała gościom zwycięstwo, bo gra Valladolid nie była dobra.

Po czterech kolejkach ligi hiszpańskiej rywale Vive z sześcioma punktami są na piątym miejscu w tabeli.

Już w niedzielę pierwszy mecz drugiej rundy PZP - o godz. 12.30 Vive gra w Hiszpanii. Rewanż w następną niedzielę o godz. 16 w Kielcach.

Vamasa Valencia - Valladolid 27:33 (13:14). Valladolid: Sierra, Zubiria - Fis 12 (2 z karnych), Davis 6, Rodriguez 5, Gull 4 (2), Garabaya 3, Delgado 3, Rentero, Antonio, Gamboa, Guerra, Garcoa, González