Komplet zwycięstw

PIŁKA RĘCZNA. I liga mężczyzn. Dwaj przedstawicieli naszego regionu w II kolejce zgodnie wygrali swoje mecze. Beniaminek Wisła Azoty pokonał w Puławach Viret Zawiercie 27:24, a AZS AWF Biała Podlaska wygrał w Sandomierzu z Wisłą 26:25

Pierwsza połowa nie wskazywała na końcowy sukces puławian, którzy przegrali ją różnicą dwóch goli (11:13). Dopiero znakomita gra po przerwie Andrzeja Chmielewskiego, Grzegorza Mazura i Artura Witkowskiego przyniosła końcowy sukces. Do 45. minuty Wisła przegrywała 19:21. Dwa gole Chmielewskiego i jeden Błażeja Smyrgały dały prowadzenie 22:21, którego miejscowi nie oddali już do końca meczu.

- Ci, na których stawialiśmy (trzech najskuteczniejszych w meczu), nie zawiedli nas i to oni pociągnęli grę w końcówce - powiedział po meczu prezes klubu Jerzy Witaszek.

WISŁA AZOTY PUŁAWY 27 (11)

VIRET ZAWIERCIE 24 (13)

SKŁAD

Wisła: Leitner, Kamil Tylutki - Chmielewski 7, Witkowski 6, Mazur 5, Popławski 4, Misiewicz 2, Płaczkowski 2, Smyrgała 1, Krzysztof Tylutki.

Dla Viretu najwięcej: Dariusz Wróbel i Michał Matyjasik, po 5.

Dzień Marka

Do Sandomierza AZS pojechał już z nowym trenerem Sławomirem Bodasińskim. Już od początku akademicy odskoczyli na trzy gole (3:0 w 4. minucie). Prawie całą pierwszą odsłonę przewaga gości oscylowała w okolicach dwóch, trzech bramek. Dopiero w 27. minucie po raz pierwszy pojawił się remis 15:15.

Prawie kwadrans drugiej połowy to znakomita gra w bramce bialczan Marka Kubiszewskiego, który w 37. minucie obronił rzut karny Marcina Marca. Szkoda tylko, że do poziomu kolegi nie dostosowali się zawodnicy z pola i w 14 minut rzucili tylko cztery bramki (20:16). Bardzo ciężko gościom było pomiędzy 51. a 54. minutą, kiedy to stracili aż pięć goli (przegrywali 23:24). Na szczęście bramki Dariusza Kowalskiego i Krzysztofa Słonickiego dały ponowne prowadzenie AZS 26:24 na 15 sekund przed końcem meczu.