3. kolejka ligi włoskiej: porażka Milanu

Piłkarze AC Milan przegrali u siebie 1:2 z Messiną. Mistrzowie Włoch są dopiero na 11. miejscu w tabeli. Punkty straciła też AS Roma, która zremisowała u siebie 2:2 z Lecce. W 45. minucie karnego nie wykorzystał Francesco Totti.
W Mediolanie kilka minut po przerwie gola dla gospodarzy strzelił Giuseppe Pancaro, ale goście zrewanżowali się błyskawicznie i to podwójnie - już po pięciu minutach było 1:2. Messina wygrała i awansowała aż na trzecie miejsce w tabeli.

Piłkarze Messiny są rewelacją początku rozgrywek Serie A. W niedzielę beniaminek pokonał u siebie AS Romę 4:3. Romie nie pomógł w środę powrót do podstawowego składu Antonio Cassano. Jego partner z ataku Francesco Totti zmarnował karnego - w 45. minucie jego słaby strzał obronił Vincenzo Sicignano.

Liderem jest Juventus, który nie stracił jeszcze ani punktu, ani gola. W wyjazdowym zwycięstwie z Sampdorią turyńczykom pomógł trochę sędzia, który niesłusznie podyktował jedenastkę po zamieszaniu w polu karnym. Pewnie strzelił Del Piero i Juventus do końca kontrolował mecz.

Pierwsze zwycięstwo po dwóch remisach odniósł Inter Mediolan. Decydującą bramkę zdobył trzy minuty przed końcem meczu Adriano.

3. kolejka:

ATALANTA - INTER MEDIOLAN 2:3 (1:0): Budan (25.), Pazzini (85.) - Stankovic (54.), Recoba (79.), Adriano (87.);

REGGINA - LIVORNO 2:1 (1:1): Bonazzoli (9.), Colucci (61.) - Lucarelli (31.);

AS ROMA - LECCE 2:2 (0:1): Cassano (54.), Mancini (72.) - Cassetti (41.), Bożinow (59.);

SAMPDORIA - JUVENTUS 0:3 (0:1): Del Piero (19. karny), Ibrahimovic (69.), Trezeguet (87.)

1. Juventus398-0