Sport.pl

Sport w skrócie

SĘK WE WŁADZACH PZPS. Dwóch świętokrzyskich działaczy znalazło się w nowych władzach Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Obradujące w Warszawie walne zgromadzenie PZPS do 23-osobowego zarządu wybrało kielczanina Jacka Sęka, prezesa świętokrzyskiego związku. W ekipie nowego prezesa Mirosława Przedpełskiego znalazł się też trener trzecioligowej Piątki Sandomierz Maciej Stefański, który trafił do komisji rewizyjnej.

SĘDEK TRZECI W LUBLINIE. Jan Sędek z Uczniowskiego Koła Sportowego Kieleckiego Klubu Motorowego zajął trzecie miejsce w klasie popularnej 100 na rozegranej w Lublinie ostatniej eliminacji kartingowego Pucharu Polski. Dobry start dał mu także czwarte miejsce w klasyfikacji końcowej. Przed ostatnią eliminacją kartingowych mistrzostw Polski, która w najbliższy weekend odbędzie się z Poznaniu, kielecki klub ma już pewny tytuł drużynowego mistrza Polski, a Sędek ma szanse na złoto indywidualnie.

W NIEDZIELĘ WYŚCIG "PIERŚCIENICA 2004". Ogólnopolski wyścig w kolarstwie górskim "Pierścienica 2004" odbędzie się w najbliższą niedzielę w Kielcach. Start o godz. 10 na Stadionie Leśnym. - Wyścig przeznaczonych jest dla wszystkich chętnych, od dzieci do najstarszych zawodników w kategorii masters - informuje Waldemar Banasiński, organizator imprezy. Zawodnicy rywalizować będą na pętli długości 11,2 kilometra. Zapisy odbędą się w dniu zawodów w godz. 8.30-9.30. Informacje pod numerem telefonu 0 691 128 927.

BIEG NA ŚWIĘTO KIELC. Urząd Miasta organizuje w sobotę bieg uliczny w ramach obchodów Święta Kielc. Wystartować w nim mogą wszyscy chętni posiadający badania lekarskie (lekarze będą badać uczestników przed startem do godz. 10.30). Rywalizacja toczyć się będzie w kategoriach wiekowych do lat 19, od 20 do 40 i powyżej 40 lat oraz w gronie osób niepełnosprawnych. Start o godz. 11 z placu Konstytucji 3 Maja. Zgłoszenia do biegu przyjmowane są w Urzędzie Miasta przy ul. Szymanowskiego 6, w pokoju 120 lub pod numerem telefonu 36 76 720, a także na miejscu startu od godz. 9 do 9.45.